تایید خبر بازداشت عضو تیم هسته‌ای

زیتون– غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخن‌گوی قوه قضاییه، امروز در نشست خبری خود گفت: «اصل خبر دستگیری عامل نفوذی در تیم هسته‌ای صحت دارد. این فرد چند روز پیش با سپردن وثیقه آزاد شد».

هفته گذشته اخباری درباره بازداشت عبدالرسول دری اصفهانی، عضو بانکی و مالی تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران، منتشر شده بود. اخباری که حکایت از بازداشت او به دلیل «جاسوسی» داشت. سخن‌گوی قوه قضاییه اکنون ضمن تایید خبر بازداشت دری اصفهانی – بدون نام بردن از او – اضافه کرد که هنوز اتهام‌های او ثابت نشده است.

پس از انتشار این خبر، یک نماینده اصول‌گرای مجلس گفته بود که دری اصفهانی در جریان سفر ظریف به ترکیه از اعضای «تیم سفر» بوده، اما «از همان داخل هواپیما دستور بازداشت وی صادر می‌شود» و به همین دلیل «وی از داخل هواپیما در ترکیه پیاده نمی‌شود و به ایران بازگردانده می‌شود».

بهرام قاسمی، سخن‌گوی وزارت امورخارجه، این سخنان را تکذیب کرده بود. دری اصفهانی نیز پس از چند روز در گفت‌وگویی با سایت «بانک مردم» خبر بازداشتش را نادرست توصیف کرده بود.

چند روز پیش عباس عراقچی، مذاکره کننده ارشد ایران، در پاسخ به سوالی در همین زمینه از «مراجعی که باید پاسخ‌گو» باشند» خواسته بود به شکل رسمی درباره این مساله اظهارنظر کنند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

در روزهایی که بحث بر سر شرکت کردن یا نکردن در انتخابات گرم است، لازم دیدم دلایل خودم را برای تحریم انتخابات بیان کنم چراکه مباحثه بین دو سر رادیکال طیف(مدافعان مشارکت همیشگی و مدافعان

ادامه »

چرا رای می‌دهم؟ پس از جنبش زن زندگی آزادی، تصور من بر این بود که رای دادن دیگر بی‌معنی است، اما امروز معتقدم که

ادامه »

مقدمه من در ماهیّت استبدادی جمهوری اسلامی پس از ادخال ولایت فقیه توسط مجلس خبرگان اول — حتی ولایت فقیه

ادامه »