تایید خبر بازداشت عضو تیم هسته‌ای

زیتون– غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخن‌گوی قوه قضاییه، امروز در نشست خبری خود گفت: «اصل خبر دستگیری عامل نفوذی در تیم هسته‌ای صحت دارد. این فرد چند روز پیش با سپردن وثیقه آزاد شد».

هفته گذشته اخباری درباره بازداشت عبدالرسول دری اصفهانی، عضو بانکی و مالی تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران، منتشر شده بود. اخباری که حکایت از بازداشت او به دلیل «جاسوسی» داشت. سخن‌گوی قوه قضاییه اکنون ضمن تایید خبر بازداشت دری اصفهانی – بدون نام بردن از او – اضافه کرد که هنوز اتهام‌های او ثابت نشده است.

پس از انتشار این خبر، یک نماینده اصول‌گرای مجلس گفته بود که دری اصفهانی در جریان سفر ظریف به ترکیه از اعضای «تیم سفر» بوده، اما «از همان داخل هواپیما دستور بازداشت وی صادر می‌شود» و به همین دلیل «وی از داخل هواپیما در ترکیه پیاده نمی‌شود و به ایران بازگردانده می‌شود».

بهرام قاسمی، سخن‌گوی وزارت امورخارجه، این سخنان را تکذیب کرده بود. دری اصفهانی نیز پس از چند روز در گفت‌وگویی با سایت «بانک مردم» خبر بازداشتش را نادرست توصیف کرده بود.

چند روز پیش عباس عراقچی، مذاکره کننده ارشد ایران، در پاسخ به سوالی در همین زمینه از «مراجعی که باید پاسخ‌گو» باشند» خواسته بود به شکل رسمی درباره این مساله اظهارنظر کنند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

ساختار بحث دموکراسی و آزادی، آرمانی است از ۱۲۰ سال پیش تا به امروز فعالان دموکراسی خواه و آزادی خواه ایرانی آن را پی گرفته اند. اما این مبارزات تا کنون، با وجود دو انقلاب

ادامه »

آنچه امروز می توانیم آن را وضعیت انقلابی در حال شکل گیری ایران بخوانیم، در تندبادِ روزافزونِ حوادث به دقایق و ثانیه ها گره

ادامه »

اخیرا شماری از ایرانیان با به‌کار گیری مفهوم «وکالت» سیاسی تصمیم خود  را برای ابراز اعتماد به رضا پهلوی، فرزند

ادامه »