ممنوعیت برگزاری کنسرت در دانشگاه ها

زیتون- معاون فرهنگی وزیر، اعلام کرد که برگزاری کنسرت موسیقی در دانشگاه ها ممنوع است. او پیش از این برگزاری اردوهای مختلط در دانشگاه های کشور را نیز ممنوع اعلام کرده بود. download
ضیا هاشمی در نشست مسئولان بسیج دانشجویی کشور تاکید کرد که «اگر کنسرت‌ها به‌طور جداگانه برگزار شود ممنوع است اما موسیقی‌‌ای که در ضمن برنامه‌هاست مورد قبول است.»
محمد فرهادی وزیرعلوم، ۱۸ مرداد اعلام کرده بود که «از گذشته کنسرت در دانشگاه‌ها برگزار نمی‌شد و اکنون نیز برگزار نمی‌شود.»
به گفته ضیا هاشمی، دستورالعمل اردوها در سال ۸۸ تصویب شده که طبق آن اردوهای مختلط ممنوع است، این دستورالعمل شامل اردوهای فرهنگی، علمی، صنعتی و سفرهای آموزشی است که سفرهای آموزشی که همراه با استاد انجام می شود در این دستورالعمل ها صریحا مستثنی است چرا که برخی رشته‌ها نیاز به بازدید حضوری دارد که در این مورد هر مشکلی که به وجود آمده، واکنش نشان دادیم.
او در ادامه اشاره کرد که تنها ۴۰ مورد اردوی مختلط تاکنون گزارش شده که در بیرون دانشگاه و از طرف خود دانشجویان برگزار شده است. هاشمی ادامه داد که معاوت فرهنگی دانشگاه ها همواره به این موارد واکنش نشان داده  ولی هیچ مکانیسمی برای جلوگیری از آن ندارند.
معاون فرهنگی وزیر در ادامه سخنرانی اش در این جلسه که توسط خبرگزاری تسنیم منتشر شد، تاکید کرد تنها «اردوهای ضابطه‌مند مانند اردوی رضوی و راهیان نور مورد قبول این وزارت خانه است.»
او در پایان گفت که «محکومان و عناصر فتنه نباید در دانشگاه تریبون داشته باشند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

– ماموستایان در میان مردم کردستان، همواره مورد احترام و از جایگاه اجتماعی برجسته‌ای برخوردار بوده‌اند. غیر حکومتی بودن، قرائت حداقلی و غیر فقهی از اسلام، مشارکت در جنبش‌های سیاسی و اجتماعی، عضویت در احزاب

ادامه »

ساختار بحث دموکراسی و آزادی، آرمانی است از ۱۲۰ سال پیش تا به امروز فعالان دموکراسی خواه و آزادی خواه ایرانی آن را پی

ادامه »

آنچه امروز می توانیم آن را وضعیت انقلابی در حال شکل گیری ایران بخوانیم، در تندبادِ روزافزونِ حوادث به دقایق

ادامه »