ممنوعیت برگزاری کنسرت در دانشگاه ها

زیتون- معاون فرهنگی وزیر، اعلام کرد که برگزاری کنسرت موسیقی در دانشگاه ها ممنوع است. او پیش از این برگزاری اردوهای مختلط در دانشگاه های کشور را نیز ممنوع اعلام کرده بود. download
ضیا هاشمی در نشست مسئولان بسیج دانشجویی کشور تاکید کرد که «اگر کنسرت‌ها به‌طور جداگانه برگزار شود ممنوع است اما موسیقی‌‌ای که در ضمن برنامه‌هاست مورد قبول است.»
محمد فرهادی وزیرعلوم، ۱۸ مرداد اعلام کرده بود که «از گذشته کنسرت در دانشگاه‌ها برگزار نمی‌شد و اکنون نیز برگزار نمی‌شود.»
به گفته ضیا هاشمی، دستورالعمل اردوها در سال ۸۸ تصویب شده که طبق آن اردوهای مختلط ممنوع است، این دستورالعمل شامل اردوهای فرهنگی، علمی، صنعتی و سفرهای آموزشی است که سفرهای آموزشی که همراه با استاد انجام می شود در این دستورالعمل ها صریحا مستثنی است چرا که برخی رشته‌ها نیاز به بازدید حضوری دارد که در این مورد هر مشکلی که به وجود آمده، واکنش نشان دادیم.
او در ادامه اشاره کرد که تنها ۴۰ مورد اردوی مختلط تاکنون گزارش شده که در بیرون دانشگاه و از طرف خود دانشجویان برگزار شده است. هاشمی ادامه داد که معاوت فرهنگی دانشگاه ها همواره به این موارد واکنش نشان داده  ولی هیچ مکانیسمی برای جلوگیری از آن ندارند.
معاون فرهنگی وزیر در ادامه سخنرانی اش در این جلسه که توسط خبرگزاری تسنیم منتشر شد، تاکید کرد تنها «اردوهای ضابطه‌مند مانند اردوی رضوی و راهیان نور مورد قبول این وزارت خانه است.»
او در پایان گفت که «محکومان و عناصر فتنه نباید در دانشگاه تریبون داشته باشند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

روراست و صادق است. رُک و راست حرفش را می‌زند. و این نه از سرِ بی‌باکی که بیش‌تر اسلوبِ شخصیتی اوست که نمی‌تواند به ابهام و گنگی سخن بگوید. سربسته حرف نمی‌زند و حرف و

ادامه »

چرا پرداختن به جنبش های اجتماعی زنان  از منظر اقتصادی اهمیت دارد؟ چون توسعه جنبش های اجتماعی زنان مسئله اساسی توسعه پایدار و موزون

ادامه »

مهدی نصیری چندی قبل در مصاحبه با برنامه شصت دقیقه بی‌بی‌سی فارسی گفت: «اپوزیسیون ایران اگر می‌خواهد موفق شود باید

ادامه »