دستگیری برخی کارکنان گمرک و سازمان بنادر

زیتون- به گفته سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز چند نفر از کارکنان سازمان بنادر و همچنین گمرک ایران، به اتهام نقش داشتن در انتقال غیرقانونی ۲۱۰ کانتینر حامل کالاهای قاچاق بازداشت شده‌اند. download (1)
قاسم خورشیدی، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به خبرگزاری تسنیم گفت که در این پرونده «تعدادی از کارکنان درب خروج، ترخیص کاران و ارزیابان، برخی کارکنان سازمان بنادر و دریانوردی و شرکتهای پیمانکار سازمان بنادر» بازداشت شده‌اند.
هرچند محمد سعیدنژاد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به خبرگزاری فارس گفت که هیچ یک از کارکنان این سازمان بازداشت نشده‌اند.
به گفته خورشیدی «قاچاق از مبادی رسمی بدون سوء استفاده کارکنان دستگاههای مرتبط امکان پذیر نیست.»
یک ماه پیش نیروی انتظامی استان هرمزگان از کشف یک محموله ۲۱۰ کانتینری کالای قاچاق خبر داد. ارزش این محموله ۱۹۰ میلیارد تومان ارزیابی شده و آن را «بزرگترین محموله قاچاق کشف‌شده» در دهه‌های اخیر توصیف کرده‌اند.
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق گفته است که «قاچاق بودن ۹۸ کانتینر از ۲۱۰ کانتینر مورد بحث قطعی» شده و بررسی روی این پرونده ادامه دارد.
نیروی انتظامی یک ماه پیش اعلام کرد در این رابطه ۱۷ نفر بازداشت و ۲۳ نفر احضار شدند.
قاسم خورشیدی امروز به تسنیم گفت: «قاچاق سازمان یافته و کلان بدون مداخله و تبانی کارکنان دستگاههای متولی در مبادی رسمی امکان پذیر نیست.»
او در ادامه افزود آنچه که مهم است این است که مدیریت عالی گمرک و همینطور گمرکات اجرایی «اراده مبارزه با فساد داخل گمرک را دارند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

روراست و صادق است. رُک و راست حرفش را می‌زند. و این نه از سرِ بی‌باکی که بیش‌تر اسلوبِ شخصیتی اوست که نمی‌تواند به ابهام و گنگی سخن بگوید. سربسته حرف نمی‌زند و حرف و

ادامه »

چرا پرداختن به جنبش های اجتماعی زنان  از منظر اقتصادی اهمیت دارد؟ چون توسعه جنبش های اجتماعی زنان مسئله اساسی توسعه پایدار و موزون

ادامه »

مهدی نصیری چندی قبل در مصاحبه با برنامه شصت دقیقه بی‌بی‌سی فارسی گفت: «اپوزیسیون ایران اگر می‌خواهد موفق شود باید

ادامه »