یاسین رامین به زندان منتقل شد

زیتون– یاسین رامین، فرزند محمد علی رامین، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد در دولت محمود احمدی نژاد بازداشت شد.
او از متهمان شرکت رشد، وابسته به سازمان هلال احمر است که در آلمان ثبت شده. 9q369lqj1b8wslcej
فرزند محمدعلی رامین به دلیل «عدم توانایی در تودیع وثیقه ۲۹ میلیارد تومانی» به زندان انتقال یافت.
عباس جعفری دولت آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران امروز گفت که این پرونده با اعلام شکایت سازمان هلال احمر در دادسرای کارکنان دولت در حال رسیدگی است.
اخیرا یاسین رامین در پی شکایت هلال احمر، ممنوع الخروج شده بود.
از سالها پیش موضوع «واردات شیر خشک فاسد» توسط یاسین رامین در رسانه ها مطرح شده بود. شیر خشک هایی که عوارض گوناگون از جمله کوری نوزادان را بر جا می گذاشت. این «آقازاده» اما در مصاحبه های متعدد ضمن رد کردن این اتهام، شغلش را تنها «آقازادگی» خوانده بود. موضوع پرونده «شیر خشک های فاسد» مسکوت ماند تا زمانی که خبر ممنوع الخروجی او منتشر شد. ۱۷ مردادماه امسال روزنامه دولتی ایران خبر ممنوع الخروج شدن یاسین رامین را منتشر کرد.
باشگاه خبرنگاران نیز با تایید این خبر نوشت: « امیر محسن ضیایی رییس جمعیت هلال احمر در حاشیه امضای تفاهمنامه همکاری جمعیت هلال احمر و سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه دادستانی تهران به طور ویژه در حال بررسی پرونده متهم شرکت رشد هلال احمراست که هم‌اکنون منحل شده، گفت که این متهم تا اطلاع ثانوی ممنوع الخروج است و ما منتظر اعلام نتیجه این دادگاه هستیم.»
پس از آن معاونت مطبوعاتی وزیر ارشاد دولت محمود احمدی نژاد مصاحبه ای کرد و از پسرش برائت طلبید. او به خبرگزاری فارس گفت که نزدیک ۱۸ سال است در مسائل مالی پسرش دخالت نمی کند.
یاسین رامین از جمله مدیرانی بود که در دولت نهم و دهم به دور زدن تحریم ها می پرداخت. او که مدتی رییس سازمان تامین داروی کشور (هلال احمر) بود، از مبادی غیر رسمی دارو و اقلام مرتبط با آن را به ایران وارد می کرد؛ پرونده شیر خشک های فاسد نیز مربوط به همین دوران است.
اما بازداشت او دلیلی دیگر دارد. یاسین رامین در دوران ریاست بر سازمان تامین داروی کشور، شرکتی را در آلمان ثبت کرد. امیر محسن ضیایی، رییس جمعیت هلال‌احمر در این رابطه توضیح داد که طبق قوانین آلمان، هر شرکتی که در این کشور فعالیت می‌کند باید تحت نظارت و مسئولیت یکی از اتباع آلمان باشد و به همین علت زمانی که شرکت رشد در آلمان راه‌اندازی شد، او که دارای تابعیت آلمان بود مسئولیت شرکت را عهده‌دار شد.
شرکتی که تراکنش های مالی اش پای این آقازاده را به زندان باز کرد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »