اظهار بی اطلاعی مدیر تلگرام از انتقال سرورهای میزبان به ایران

زیتون– پاول درو ( Pavel Durov) مدیر تلگرام از برنامه های ایران برای انتقال دیتابیس این شبکه اجتماعی پیام رسان به داخل کشور اظهار بی اطلاعی کرد.
شورای عالی فضای مجازی در جلسه خردادماه خود مصوبه ای داشت که طبق آن، شرکت های خارجی پیام رسان که در داخل ایران فعالیت دارند، برای ادامه فعالیت خود ملزم خواهند شد تا همه اطلاعات و فعالیت مرتبط با شهروندان ایرانی را به داخل منتقل کنند. از این رو شبکه تلگرام نیز باید اطلاعات کاربران ایرانی را به داخل کشور منتقل کند.
در همین رابطه روز گذشته خبرگزاری مهر گزارشی از راه اندازی زیر ساخت های لازم برای این انتقال منتشر کرده بود. به نوشته این خبرگزاری پس از راه اندازی نخستین دیتاسنتر ابری بخش خصوصی در کشور، مقدمات انتقال سرور شبکه پیام رسان تلگرام به ایران فراهم شد. Untitled
فریدون قاسم زاده، مدیرعامل دیتاسنتر ابری ایران در مراسم بهره برداری از این دیتاسنتر، از فراهم شدن مقدمات انتقال سرور تلگرام به ایران خبر داده و گفته بود پس از اینکه تلگرام ملزم به انتقال سرور به ایران شد هم‌اکنون دولت ایران چند ارائه دهنده خدمات دیتاسنتری خصوصی ایرانی را برای انتقال سرور به ایران تعیین کرده است.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان افرانت گفته بودهم‌اکنون که برای برخی شرکت‌ها از جمله تلگرام، انتقال سرور به ایران الزامی شده و تا پایان سال باید سرور خود را در ایران مستقر کنند، دولت ایران چند شرکت از جمله افرانت را به عنوان ارائه دهنده خدمات دیتاسنتری خصوصی ایرانی، برای میزبانی انتقال سرورهای تلگرام به ایران تعیین کرده است. استفاده از بستر سروری این دیتاسنتر داخلی برای ذخیره اطلاعات کاربران از جمله این اهداف است.
به گزارش «زیتون» پس از انتشار این خبر، سوال کاربران ایرانی در مورد چرایی این تصمیم صاحبان شبکه پیام رسانه تلگرام، در توئیتر «ترند» شد. پاول دور در این رابطه توئیتی منتشر کرد مبنی بر اینکه «حتی نمی داند شرکت افرانت چه چیزی هست.»
هرچند این پاسخ نتوانست نگرانی های کاربران ایرانی این شبکه را مرتفع کند؛ از زمانی که زمزمه های انتقال دیتابیس های تلگرام به داخل کشور شنیده شد، کاربران ایرانی به دنبال شبکه ای با همین حد از قابلیت ها ولی امن تر می گردند تا به آن مهاجرات کنند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

جامعه ایران را می توان از نظر سیاسی به سه طیف مخالفان، موافقان و قشر خاکستری تقسیم کرد. باید گفت که مخالفان کسانی هستند که معتقدند جمهوری اسلامی اصلاح ناپذیر است و باید برود. موافقان

ادامه »

دکتر بیژن عبدالکریمی جزو معدود اندیشمندان و فلسفه‌ورزانی است که اغلب تلاش می‌کند اخلاق‌مدارانه، در اندیشه‌ورزی و کنشگری‌اش، با پرهیز از رادیکالیسم و اتخاذ

ادامه »

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در

ادامه »