اظهار بی اطلاعی مدیر تلگرام از انتقال سرورهای میزبان به ایران

زیتون– پاول درو ( Pavel Durov) مدیر تلگرام از برنامه های ایران برای انتقال دیتابیس این شبکه اجتماعی پیام رسان به داخل کشور اظهار بی اطلاعی کرد.
شورای عالی فضای مجازی در جلسه خردادماه خود مصوبه ای داشت که طبق آن، شرکت های خارجی پیام رسان که در داخل ایران فعالیت دارند، برای ادامه فعالیت خود ملزم خواهند شد تا همه اطلاعات و فعالیت مرتبط با شهروندان ایرانی را به داخل منتقل کنند. از این رو شبکه تلگرام نیز باید اطلاعات کاربران ایرانی را به داخل کشور منتقل کند.
در همین رابطه روز گذشته خبرگزاری مهر گزارشی از راه اندازی زیر ساخت های لازم برای این انتقال منتشر کرده بود. به نوشته این خبرگزاری پس از راه اندازی نخستین دیتاسنتر ابری بخش خصوصی در کشور، مقدمات انتقال سرور شبکه پیام رسان تلگرام به ایران فراهم شد. Untitled
فریدون قاسم زاده، مدیرعامل دیتاسنتر ابری ایران در مراسم بهره برداری از این دیتاسنتر، از فراهم شدن مقدمات انتقال سرور تلگرام به ایران خبر داده و گفته بود پس از اینکه تلگرام ملزم به انتقال سرور به ایران شد هم‌اکنون دولت ایران چند ارائه دهنده خدمات دیتاسنتری خصوصی ایرانی را برای انتقال سرور به ایران تعیین کرده است.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان افرانت گفته بودهم‌اکنون که برای برخی شرکت‌ها از جمله تلگرام، انتقال سرور به ایران الزامی شده و تا پایان سال باید سرور خود را در ایران مستقر کنند، دولت ایران چند شرکت از جمله افرانت را به عنوان ارائه دهنده خدمات دیتاسنتری خصوصی ایرانی، برای میزبانی انتقال سرورهای تلگرام به ایران تعیین کرده است. استفاده از بستر سروری این دیتاسنتر داخلی برای ذخیره اطلاعات کاربران از جمله این اهداف است.
به گزارش «زیتون» پس از انتشار این خبر، سوال کاربران ایرانی در مورد چرایی این تصمیم صاحبان شبکه پیام رسانه تلگرام، در توئیتر «ترند» شد. پاول دور در این رابطه توئیتی منتشر کرد مبنی بر اینکه «حتی نمی داند شرکت افرانت چه چیزی هست.»
هرچند این پاسخ نتوانست نگرانی های کاربران ایرانی این شبکه را مرتفع کند؛ از زمانی که زمزمه های انتقال دیتابیس های تلگرام به داخل کشور شنیده شد، کاربران ایرانی به دنبال شبکه ای با همین حد از قابلیت ها ولی امن تر می گردند تا به آن مهاجرات کنند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

عصر بی‌خبری، عصر حکومت پادشاهان قاجار بر کشور ماست. بی تفاوتی مطلق به منافع ملی و تمرکز بر منافع شخصی و گروهی، عدم درک مبانی سیاست خارجی و گذار از فرصت‌هایی که باید در صحنه

ادامه »

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر

ادامه »