???? واکنش احمد منتظری به نوشته تاجزاده

حسن خمینی سخنان آیت الله منتظری را «دروغ» خواند

زیتون-  احمد منتظری، در واکنش به سخنان سید مصطفی تاجزاده پس از انتشار فایل صوتی آیت الله منتظری به «زیتون» گفت که «حاکمیت ایران باید جایزه صلح جمهوری‌اسلامی را به ایشان بدهد که چنین فضایی را پیشنهاد می دهد. پیشنهاد آقای تاج‌زاده بسیار بزرگ و عملی است.»
مصطفی تاجزاده فعال سیاسی اصلاح طلب پس از انتشار فایل صوتی از آیت الله منتظری در خصوص اعدام های تابستان سال ۶۷، به سهم خود از خانواده قربانیان آن سال پوزش طلبید و تاکید کرد که جمهوری اسلامی «یک پوزش خواهی و حلالیت طلبی به خانواده های آنان بدهکار است.» 0,,15747143_303,00
به گفته او «حاکمیت می تواند با عذرخواهی از ملت ،حلالیت طلبی از بازماندگان و اصلاح ساز و کار قضائی میهن به گونه ای که تکرار چنین فجایعی را ناممکن کند، زخم ناشی از این اعدامها را التیام بخشد.»
احمد منتظری در رابطه با این پیشنهاد تاج‌زاده به «زیتون» گفت: «نوشته بودند حکومت عذرخواهی کند، خانواده‌های قربانیان می‌بخشند و کینه‌‌ها تمام می‌شود.  که اگر رخ دهد به نفع همه مردم ایران است.»
از سوی دیگر، حسن خمینی، نوه آیت الله خمینی، سخنان آیت الله منتظری در این فایل صوتی را «دروغ» خواند. حسن خمینی تاکید کرد که «بازگو کردن سخنانی که دروغ بودنشان معلوم شده و بی اساس است، چه فایده ای دارد؟»
به گفته این نوه آیت الله خمینی «این اولین بار نبوده و آخرین بار هم نخواهد بود و مانند همان کسانی که نسبت به امام علی بغض داشتند، کسانی نسبت به امام و انقلاب بغض دارند و تا آخر نیز خواهند داشت اما خداوند آن محبت را دلها قرار داده است.»
او در ادامه سخنانش «محبت جامعه به امام را یک حلقه مهم در وحدت ملی و امنیت خواند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. مفسر یکی از رادیوهای برون مرزی در اوایل دهه ۶۰ این حکایت را تحت عنوان منطق خمینی نقل کرد :
    حاکم شهری ورود باروت به شهر را غدغن کرده بود ، قراول دروازه شهر در بازرسی خورجین پیرمردی کیسه ای باروت پیدا کرد و به پیرمرد گفت ورود باروت به شهر غدغن است ، پیرمرد گفت این باروت نیست سیاه دانه است ، قراول گفت پدرجان این بوی باروت میدهد . پیرمرد گفت لابد کسی باروت داشته است و بوی آن در دماغ شما مانده است . قیافه و لحن حق به جانب پیرمرد قراول را به شک انداخت و او را نزد داروغه برد . در انجا هم دوباره آن ماجرا تکرار و باعث شک داروغه شد و پیرمرد را نزد حاکم بردند . با تکرار سه باره ماجرا ، حاکم دستور داد مقداری از محتویات کیسه را در بشقابی ریختند و کبریت زدند و باروت منفجر شد و ریش و پشم پیرمرد را سوزاند . پیرمرد با همان لحن حق به جانب رو به حاکم کرد و گفت ، قربان عرض نکردم سیاهدانه است !
    سخنان منتظری دروغ است !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

???? واکنش احمد منتظری به نوشته تاجزاده

در ستایش میانه‌روی(۱) تکاپویی است برای گذار از نفرت و کدورتی که اصلاح‌طلبان سیاسی و گاهی مذهبی در جمهوری اسلامی ایران گرداگرد فلسفه‌ی سیاسی پیش‌رو و مترقی اصلاح‌طلبانه کاشته، داشته و درویده‌اند؛ تکاپویی که می‌خواهد

ادامه »

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که

ادامه »