زیتون– محمدرضا عارف امروز در در پاسخ به سوالی در مورد حصر رهبران جنبش سبز گفت: «رییس جمهور محترم حل مساله حصر را فراموش نکرده‌اند و می‌دانم دغدغه بسیاری از دلسوزان هم رسیدگی به موضوع حصر است.» AAEAAQAAAAAAAAYOAAAAJGE5N2I1YTcxLWNhMTMtNDk4Zi04OTQ0LTM1NDlhY2MwMDBhMQ
او ادامه داد: «به شرایط پیچیده کشور هم همگان آشنایی دارند و انشالله  با ساز و کار منطقی این مساله حل شود.»
رییس فراکسیون امید مجلس که در جلسه ای با جمعی از نمایندگان نشریات دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور سخن می گفت، تاکید کرد که برنامه اصلاح‌طلبان اصلاح مسیر و عدم بازگشت به گذشته بود. اما متاسفانه به دلیل سوء مدیریت‌های صورت گرفته از بسیاری از شاخص‌های پیشرفت و توسعه عقب ماندیم و رسیدن به اهداف ترسیم شده در سند چشم انداز با کندی صورت می‌گیرد.
عارف در ادامه تاکید کرد: «فضای امنیتی که در گذشته در کشور و دانشگاه‌ها وجود داشت نمی‌توانست ادامه داشته باشد، چون چنین فضایی درشان نظام اسلامی نبود و با آرمانهای امام (ره) و انقلاب اسلامی فاصله داشت. به همین دلیل جوانان بخصوص دانشجویان در خرداد ۹۲ به این نتیجه رسیدند که باید فضای کشور تغییر کند و در این مسیر نخبگان هم همراه جوانان شدند و پروژه تغییر با موفیقت در گام اول به سرانجام رسید.»
به گفته او مسئولان دانشگاه باید به این باور برسند که راه ارتقاء سطح فرهنگی دانشگاه برخوردهای خشن و کمیته انضباط نیست و نباید از ظرفیت‌های عظیم دانشجویی غافل بود.

بازگشت به صفحه اول