زیتون– وزیر کشور از رییس قوه قضاییه خواست تا تکلیف جنبه‌های حقوقی و قانونی کنسرت‌ها در خراسان را روشن کند.
او روز گذشته نامه ای به همین منظور خطاب به آملی لاریجانی نوشته بود.
عبدالرضا رحمانی فضلی صبح امروز در دیدار با خبرنگاران با اشاره به اینکه چرا یک نفر می‌تواند در کشور کنسرت داشته باشد ولی در خراسان نه؟ افزود که قوه قضاییه هرگاه احساس کند جرمی اتفاق می‌افتد، می‌تواند دخالت کند اما نیت‌خوانی مناسب نیست. IMAGE635178599690752249
به گفته رحمانی فضلی مسئول امنیت کشور، وزیر کشور بوده و در استان‌ها، استانداران و شورای تامین این وظیفه را بر عهده دارند بنابراین اگر احتمال ناامنی وجود داشته باشد این مسئولان باید اعلام کنند تا بر اساس آن تصمیم‌گیری شود.
وزیر کشور با تاکید بر اینکه در کشور باید برای برگزاری کنسرت‌ها وحدت رویه ایجاد شود، گفت: «از رییس قوه قضاییه خواسته‌ام که ما را راهنمایی کنند. هر آنچه که ایشان تشخیص بدهند ما تابع آن هستیم زیرا رییس قوه قضاییه را فردی منطقی، اصولی و واقع‌بین می‌دانم.»
دادستان مشهد اما در مقابل لغو کنسرت‌ها در این استان را قانونی خواند و تاکید کرد که این اقدام قوه قضاییه طبق خواست عمومی است، اجرای قانون و حدود الهی جهاد فی سبیل ا… است.
قاضی غلامعلی صادقی دادستان عمومی و انقلاب خراسان رضوی که با خبرگزاری میزان گفتگو می کرد با اشاره به مباحث مربوط به لغو کنسرت‌ها در این استان گفت: «متأسفانه در این زمینه شاهد برخی بداخلاقی‌ها  و برخی اظهارات غیرمسئولانه هستیم؛ اما مجموعه قضایی استان خراسان رضوی بدون توجه به اینگونه بی انصافی‌ها و با هدف جلب رضایت خداوند متعال و مردم شریف بر اجرای قانون و شرع مسرّ می باشیم.» 9408-21t2026
به گفته او طبق قانون اساسی «حاکمیت اسلامی مکلف است که اقداماتی را در جهت رشد فضائل اخلاقی و انسانی ساماندهی نماید» غلامعلی صادقی در این رابطه مدعی شد که طبق مستندات موجود از برگزاری برخی کنسرتها برگزاری مراسم توأم با قانون شکنی و خلاف شرع موجب رشد فضائل اخلاقی و انسانی در جامعه اسلامی نخواهد شد.
او در ادامه افزود: «تکلیف دستگاه قضایی اجرای عدالت و نظارت بر حُسن اجرای قانون است و براین اساس مدعی العموم موظف است هر جا انحرافی از مسیر شرع و قانون مشاهده نمود با هدف پیشگیری از وقوع جرم؛ جلوی آن را بگیرد.»

 

بازگشت به صفحه اول