مجوز رفع فیلتر پوکمون گو را نهادهای امنیتی باید صادر کنند

زیتون– بنیاد ملی بازی‌های کامپیوتری ایران بازی «پوکمون گو» را مجاز دانسته و آن را فاقد محتوایی خوانده که باعث ممنوعیت آن شود، اما گفته است «در نهایت این نهادهای امنیتی هستند که باید مجوز نهایی این بازی را صادر کنند.» Untitled
بازی پر طرفدار «پوکمون گو» هفته پیش و تنها چندروز پس از رسیدن به ایران فیلتر شد. کاربرانی که طرفدار این بازی بودند، گفته اند که پس از رسیدن بازی به شهر قم، دستور فیلتر آن صادر شده است.
معاون نظارت و ارزشیابی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای ایران امروز در گفتگو با ایسنا تاکید کرد که این بازی بدون هماهنگی با این بنیاد فیلتر شده است. در حالی که به گفته جواد امیری بازی پوکمون گو با محتوای فعلی، از نظر خط قرمزها و الگوهای مورد نظر حکومت ایران، مجاز است.
اگرچه از نظر امیری «پوکمون گو»، یک فراسرگرمی است و استعلام از نهادهای مرتبط از جمله نهادهای امنیتی لازمه صدور مجوز نهایی برای این بازی است.
پیشتر بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در مکاتبه با ناشر این بازی، دو شرط برای ورود رسمی به ایران اعلام کرده بود؛ حضور سرور کاربران ایرانی در داخل کشور و تعیین موقعیت‌های مکانی بازی با هماهنگی این بنیاد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و شادی این‌جا بود. او نشانی همه‌ی پیچ و خم‌های تاریخ این

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید که آن فیلم در

ادامه »

انقلاب مشروطه مهم‌ترین اتفاق سیاسی تاریخ معاصر ایران است که مرز سیاسی و اجتماعی بین ایران قدیم و جدید را

ادامه »