زیتون– قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به جزییات مذاکرات خرید هواپیما از میتسوبیشی ژاپن خبر داد که طبق مذاکرات اولیه قرار است ۲۵ فروند هواپیمای کوتاه برد به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار از این شرکت خریداری کنند.. 395090_340
اصغر فخریه تاکید که دو طرف در مراحل اولیه مذاکرات هستند و هنوز هیچ تعهدی به یکدیگر نداده‌اند. البته به گفته او ژاپنی ها هم برای فروش هواپیماهای MRJ به ایرلاین های ایران ابزار تمایل کرده اند.
مذاکرات‌ وزارت راه و شهرسازی  با میتسوبیشی به منظور خرید هواپیما برای شرکت هواپیمایی آسمان است. اصغر فخریه ضمن تایید این خبر به ایلنا گفت: «البته برای تامین ناوگان ایرلاین‌های دیگر هم وارد مذاکره شده‌ایم. به طور قطع وزارت راه و شهرسازی از سایر ایرلاین های متعلق به بخش خصوصی حمایت خواهد کرد و در مذاکرات به تامین هواپیماهای مورد نیاز ناوگان سایر ایرلاین ها هم می‌پردازیم.»
فخریه در پایان گفت که تعداد هواپیماهای مورد نیاز را باید خود ایرلاین‌ها پیشنهاد دهند اما با میتسوبیشی ژاپن برای خرید ۲۵ فروند هواپیما مذاکرات شروع شده است. «ارزش این قرارداد چیزی حدود ۴۰۰ الی ۵۰۰ میلیون دلار برآورد می شود.»

بازگشت به صفحه اول