فرمانده نیروی هوایی دست داشتن در کودتای جمعه شب را رد کرد

زیتون-  به رغم گزارش پیشین خبرگزاری دولتی ترکیه در مورد اعتراف فرمانده پیشین نیروی هوایی ترکیه، به رهبری کودتای نافرجام اخیر در این کشور، رسانه‌های غیردولتی ترکیه امروز گزارش داده‌اند که ژنرال آکین اوزتورک، نقش خود را در هدایت این اقدام رد کرده است. 268833_409
شبکه تلویزیونی ان.تی‌.وی و شبکه خبری خبرترک، بعد از ظهر دوشنبه ۲۸ تیرماه گزارش کردند که آکین اوزتورک نقش داشتن در کودتای جمعه‌شب گذشته در ترکیه را رد کرده و گفته است که سعی در پیشگیری در این رویداد داشته است.
در این زمینه شبکه خبری خبرترک هم روز دوشنبه نوشت که ژنرال اوزتورک به دادستان‌ها گفته است که از وقوع کودتا و طراحان آن بی‌خبر بوده و در آن نقش نداشته است.
این شبکه خبری همچنین ضمن انتشار گزارش دادستانی در مورد این اعترافات و با استناد به متن بازجویی‌هایی ژنرال اوزتورک نوشت که او مدعی شده برای پیشگیری از کودتا تلاش کرده است.
گفته شده که او در اعترافات خود یادآوری کرده که در زمان وقوع کودتا در ازمیر بوده و ساعاتی پس از کودتا به همراه فرمانده نیروی زمینی به آنکارا بازگشته است.
این اطلاعات جدید در حالی منتشر می شوند که پیش از این خبرگزاری دولتی آناتولی گزارش داده بود که ژنرال اوزتورک در بازجویی‌های خود گفته است که او «قصد انجام کودتا داشته است.»
فرمانده پیشین نیروی هوایی ترکیه، پیش از دستگیری هم در بیانیه‌ای دست داشتن در کودتای اخیر را رد کرده بود و تأکید کرده بود که برای خنثی کردن کودتا عمل کرده است.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

این چند کلمه پیامی است از یک شهروند ایرانی تبعیدی به آقای خامنه‌ای رهبر نظام جمهوری اسلامی. در آغاز بگویم که مرادم از کلمه «انقلاب» در عنوان «رهبر انقلاب»، انقلاب بهمن ۱۳۵۷ نیست که در

ادامه »

می‌توان خشونت‌پرهیز بود و به جای نصیحت به قربانی‌ها به جلاد ایران رو کرد و او را به نام شایسته‌اش فراخواند. می‌توان به جای بی‌کار کردن کسانی همانند اسماعیلیون از آنان قهرمانان آزادی و دادگری آفرید. می‌توان به جای زیدآبادی بودن، موسوی و تاج‌زاده شد…

ادامه »

توضیحِ زیتون: انتشار دو یادداشت در زیتون در خصوص کناره‌گیری احتمالی احمد زیدآبادی از سیاست، در شرایطی که «خبر» جای

ادامه »