فرمانده نیروی هوایی دست داشتن در کودتای جمعه شب را رد کرد

زیتون-  به رغم گزارش پیشین خبرگزاری دولتی ترکیه در مورد اعتراف فرمانده پیشین نیروی هوایی ترکیه، به رهبری کودتای نافرجام اخیر در این کشور، رسانه‌های غیردولتی ترکیه امروز گزارش داده‌اند که ژنرال آکین اوزتورک، نقش خود را در هدایت این اقدام رد کرده است. 268833_409
شبکه تلویزیونی ان.تی‌.وی و شبکه خبری خبرترک، بعد از ظهر دوشنبه ۲۸ تیرماه گزارش کردند که آکین اوزتورک نقش داشتن در کودتای جمعه‌شب گذشته در ترکیه را رد کرده و گفته است که سعی در پیشگیری در این رویداد داشته است.
در این زمینه شبکه خبری خبرترک هم روز دوشنبه نوشت که ژنرال اوزتورک به دادستان‌ها گفته است که از وقوع کودتا و طراحان آن بی‌خبر بوده و در آن نقش نداشته است.
این شبکه خبری همچنین ضمن انتشار گزارش دادستانی در مورد این اعترافات و با استناد به متن بازجویی‌هایی ژنرال اوزتورک نوشت که او مدعی شده برای پیشگیری از کودتا تلاش کرده است.
گفته شده که او در اعترافات خود یادآوری کرده که در زمان وقوع کودتا در ازمیر بوده و ساعاتی پس از کودتا به همراه فرمانده نیروی زمینی به آنکارا بازگشته است.
این اطلاعات جدید در حالی منتشر می شوند که پیش از این خبرگزاری دولتی آناتولی گزارش داده بود که ژنرال اوزتورک در بازجویی‌های خود گفته است که او «قصد انجام کودتا داشته است.»
فرمانده پیشین نیروی هوایی ترکیه، پیش از دستگیری هم در بیانیه‌ای دست داشتن در کودتای اخیر را رد کرده بود و تأکید کرده بود که برای خنثی کردن کودتا عمل کرده است.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اشاره: در یادداشت‌های دوران چهار سال مجلس اول، برخی نکات و رخدادها گزارش شده که از جهاتی مهم‌اند و از جمله آن‌ها طرح پیشنهادی در ارتباط با انتخابات مجلس دوم است و می‌پندارم انتشار برخی

ادامه »

نه فاجعه، نه حماسه، این فقط یک انتخابات است! به کجا می رویم؟ کدام عملکرد ها و کدام انگیزه ها موجب وضعیت حاضر است؟

ادامه »

چهل و پنجمین سالگرد انقلاب ۵۷ فرصتی بود برای بازاندیشی‌ انتقادی گذشته؛ این مقطع، یک‌سال پس از جنبش «زن، زندگی،

ادامه »