مصداق جرم: مجسمه سازی

پرویز تناولی به اتهام نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی ممنوع‌الخروج شد

زیتون- پرویز تناولی امروز صبح پس از حضور در دادسرای فرهنگ و رسانه درباره اتهاماتش گفت «شاکی این پرونده؛ نیروی انتظامی و ناجا است و نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی» اتهاماتی بود که به من وارد شده است.
به گفته این هنرمند مجسمه ساز، این اتهامات براساس مجموعه کارهایی که تاکنون انجام داده‌ است؛ به او وارد دانسته‌ شده.
نیروی انتظامی و ناجا مجسمه‌هایی که پرویز تناولی ساخته‌ مصداق تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب دانسته است.
تناولی با اشاره به مجسمه‌هایی که در این پرونده از آن‌ها نام برده شده بود، افزود که مجموعه کار‌هایم در کاخ موزه نیاوران و مجموعه‌ای که اخیرا در گالری شهریور با عنوان «تناولی و ۵۰ سال هنر پاپ» نمایش داده شده، همچنین مجسمه‌هایی که در مجموعه شخصی‌ام نگهداری‌ می‌کنم، از موارد اشاره شده در این پرونده بود.
در حال حاضر برای پرویز تناولی قرار صادر شده است. او ضمن اعلام این خبر به ایلنا توضیح داد که قرار مورد نظر در این پرونده ممنوع‌الخروجی‌ است.
پرویز تناولی، نقاش و مجسمه‌ساز شناخته شده ایرانی، قرار بود ساعت ۳ بامداد روز شنبه ۱۳ تیر ایران را به مقصد لندن ترک کند اما در فرودگاه بین‌المللی امام‌خمینی از خروج او از کشور ممانعت شد. 1263
این هنرمند با اشاره به اینکه مجسمه‌هایش در کاخ موزه نیاوران مربوط به مکتب سقاخانه‌ است، خبر داد که حدود چند ماه پیش نیز روزنامه کیهان اتهاماتی مانند همین اتهامات اخیر را به او وارد کرده و ادعا کرده بود مجسمه‌هایی که در کاخ موزه نیاوران وجود دارند؛ برخی قسمت‌های خاص بدن در آن‌ها مشخص است
تناولی با بیان اینکه مضمون مجسمه‌های مکتب سقاخانه؛ مذهبی است، ادامه داد: «در آن زمان وزارت ارشاد از من خواست اطلاعاتی درباره آن‌ها ارائه دهم و موضوع ختم به خیر شد. اما امروز دوباره‌‌ همان مسائل را با جملات و موارد دیگری مطرح می‌کنند.»
او در پاسخ به این سوال که آیا اظهاریه‌ای از طرف دادگاه برای شما ارسال شده‌ بود یا نه؟ گفت که تاکنون هیچ اظهار‌یه‌ای برای او نیامده و تا لحظه حضور در دادگاه از هیچ‌کدام از اتهامات باخبر نبوده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

مصداق جرم: مجسمه سازی

حواشی مربوط به ماهواره‌ی روسی «خیام» همچنان ادامه دارد و در فضای مجازی، بسیاری از کاربران، دولت رئیسی را به خاطر این موضوع به سخره می‌گیرند. چرا که پرتاب ماهواره خیام با ماهواره‌بر سایوز از

ادامه »

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید

ادامه »