حماس: محاصره غزه به زودی لغو خواهد شد

زیتون– رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی «حماس» ضمن تمجید از تلاش‌های پیگیر قطر و ترکیه در راستای لغو محاصره غزه تاکید کرد که غزه به زودی شاهد لغو کامل محاصره خواهد بود. خالد-مشعل
خالد مشعل در جریان سخنرانی تلفنی خود در مراسمی که جنبش حماس با حضور رهبران و اعضای خود به رسم «عید دیدنی» به مناسبت عید سعید فطر در اردوگاه نصیرات ترتیب داده بود، گفت که غزه در معرض تجاوزات و ظلم دوست و دشمن قرار دارد، «اما با این وجود اصالت خود را نشان داد و با در هم شکستن غل و زنجیرهای محاصره، حماسه‌ای بزرگ را برای مقاومت رقم زد تا در جنگ‌های متعدد در برابر دشمن پیروز شود.»
وی خطاب به ساکنان غزه تاکید کرد که «نشانه‌های نویدبخش لغو محاصره یکی پس از دیگری نمایان می‌شود و برادران ما در قطر و ترکیه گام بزرگی برداشته‌اند و امت با وجود زخم‌های خود، شما را فراموش نکرده است و فلسطین همچنان مساله اصلی امت است.»
مشعل در بخش دیگری از سخنانش که توسط ایسنا منتشر شده ادامه داد که رهبران حماس اجازه نخواهند داد این جنبش به عرصه جنگ جدید کشیده شود؛ چرا که پروژه اصلی آن، پروژه آزاد سازی است و نه جنگ طلبی.
وی در عین حال اظهار داشت که غزه الگویی قوی از صبر و پایبندی به وحدت جبهه داخلی فلسطین ارائه داده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و شادی این‌جا بود. او نشانی همه‌ی پیچ و خم‌های تاریخ این

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید که آن فیلم در

ادامه »

انقلاب مشروطه مهم‌ترین اتفاق سیاسی تاریخ معاصر ایران است که مرز سیاسی و اجتماعی بین ایران قدیم و جدید را

ادامه »