جهانگیری خواستار ارائه گزارش حقوق مدیران نهادهاو قوای دیگر شد

مدیران برکنار شده‌اند و مازاد حقوق‌ها هم به دولت مسترد شده است

زیتون– اسحاق جهانگیری با ارائه گزارش کمیته ویژه بررسی پرداخت‌های غیرمتعارف اعلام کرد که مدیران دریافت کننده این حقوق‌ها استعفا داده یا برکنار شده‌اند و مازاد دریافتی آنان به دولت مسترد شده است.
او در نامه‌ای خطاب به رییس جمهوری تاکید کرد که این روند استمرار خواهد یافت.و مدعی شد که «پرداخت‌های غیرمتعارف محدود به قوه مجریه نیست» .

جهانگیری همچنین خواستار ارائه گزارش قوا و نهادهای دیگر درباره حقوق مدیران‌شان شد.
معاون رییس جمهوری همچنین اعلام کرد که این کمیته پس از دریافت فهرست حقوق و مزایای مدیران به این نتیجه رسیده که «پرداخت‌های غیرمتعارف در دستگاه‌ها امری استثناء است و به دستگاه‌ها و افراد کمی محدود می‌شود.»
پیش از این کمیته‌ای سه نفره را برای «تطبیق» حقوق مدیران ارشد دولت با «قوانین و مقررات» تعیین کرده بود. نام اعضای این کمیته اعلام نشده است. جهانگیری در گزارش بررسی‌های این کمیته اعلام کرد که «پرداخت‌های غیرمتعارف انواع متفاوتی دارد و به دلایل گوناگونی انجام شده است.» D1F26A93-1CD7-4908-B74A-124A76BA9816_w987_r1_s
به گفته این کمیته، بخشی از این پرداخت‌ها «با تخلف از ضوابط و مقررات موجود»، بخشی «به دلیل استفاده حداکثری از سقف اختیارات قانونی» و بخش دیگر نیز «به علت وجود ضوابط و مقررات ناعادلانه پرداخت در سازمان‌ها، بنگاه‌ها و نهادهای مختلف اقتصادی و عمومی» انجام شده است.
بر اساس تصمیمات این کمیته، افراد «ذی نفع» در «تصمیم‌گیری غیرقانونی نسبت به پرداخت‌های غیرمتعارف» ضمن برکناری از مسئولیت به هیات تخلفات اداری معرفی شده و حقوق‌هایی که به صورت «غیر قانونی» دریافت کرده‌اند را باید به دولت بازگردانند.
این کمیته همچنین به رییس جمهوری ایران پیشنهاد کرده است حقوق‌هایی که با استفاده از «برداشت‌های حداکثری از اختیارات» پرداخت شده با تعیین سقفی که در شورای حقوق و دستمزد تصویب خواهد شد، به دولت بازگردانده شوند.
در هفته‌های گذشته مدیر عامل و اعضای هیات مدیره «صندوق توسعه ملی» به صورت دسته‌جمعی استعفا کردند و روسای بانک‌های صادرات، ملت، رفاه کارگران و قرض‌الحسنه مهر ایران، نیز در ادامه دومینوی فیش‌های حقوقی استعفا کرده یا از مقام خود برکنار شدند.
مرکز پژوهش‌های مجلس ایران در گزارشی موضوع حقوق «نامتعارف» برخی مدیران را «مسبوق به سابقه» خوانده و ضمن متهم کردن دولت سابق به «کم‌توجهی یا بی‌تفاوتی» درباره این موضوع، اعلام کرده که تعدادی از دستگاه‌های دولتی از قوانین مربوط به حقوق کارکنان دولت مستثتی شده بودند.
در همین حال کمیته منتخب معاون اول رییس جمهوری ایران، از وزارتخانه‌های بهداشت، اقتصاد، نفت و صنعت و معدن به عنوان چهار وزارتخانه‌ای نام برد که در آنها حقوق‌های «غیر متعارف» به مدیران پرداخت شده است.
در این گزارش همچنین نهادهای نظارتی متهم شده‌اند که «حساسیت کافی» را درباره پرداخت این حقوق‌ها نداشته‌اند.
این کمیته با اشاره به بررسی اسناد «پرداخت‌های غیرمتعارف» اعلام کرد که این پدیده «محدود به قوه مجریه نیست» و «ضرورت دارد» دیگر قوا و نهاد‌ها نیز این موضوع را در دستگاه‌های زیر نظر خود بررسی و گزارش آن را منتشر کنند.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

جهانگیری خواستار ارائه گزارش حقوق مدیران نهادهاو قوای دیگر شد

آری ای پیامبر بزرگ! آن‌چه عرض شد گوشه ناچیزی از تحریف دینی است که قرار بود پیام رستگاری و شکوفایی باشد اما به دلیل برداشت‌های کج شخصی به قفسی مبدل شده که دست کم در ایران ۸۰ میلیون انسان در آن اسیرند. حال شما بفرمایید ، آیا ما باید در سوگ غمناک رحلت شما ناله سر دهیم ؟ یا شما باید به زندگی دردآوری که ما بدان مبتلا شده ایم اشک بریزید؟…

ادامه »

به سرکوب‌گران مستبد امروز ایران می‌گویم تیر اندازی به سوی مردم معترض جنایت است. تفنگ‌های خود را زمین بگذارید به مردم بپیوندید. اگر چنین جرأت و جسارتی در خود نمی‌بینید لا‌اقل از فرمان مافوق خود تمرد و از دستور آنان سرپیچی کنیم. بدانید در مقابل مردم که صاحبان این کشورند، ایستادن و به گلوله‌بستن آنان عاقبت سوء و بسیار نکبت‌باری برایتان خواهد داشت. این نظام اصلاح‌ناپذیر دیر یا زود سقوط می‌کند…

ادامه »

ایران وارد دوران جدیدی شده است. خون ژینا معنای حیات و نیز حیات سیاسی را برای مردم شریف مظلوم ایران عوض کرد. هر کنشگر حزبی و سیاسی اگر سکوت کند برای همیشه مقهور، مطرود و مغبون خواهد بود. نوشتن از «حجیت شرعی» در برابر «خون مظلوم» که زیره به کرمان بردن است، اما انفعال یا سکوت در برابر این رخداد بزرگ تاریخ، پایان عمر سیاسی هر اصلاح‌طلب واقعی خواهد بود…

ادامه »