اژه‌ای: ۴ نفر از اعضای صندوق توسعه حدود یک میلیارد تومان از حقوق‌های نجومی را برگردانده‌اند

زیتون- محسنی ژه‌ای امروز خبر داد که نزدیک به یک میلیار تومان از وجوه دریافتی اعضای صندوق توسعه به صندوق دولت بازگشته است. 149519_283
سخنگوی دولت تاکید کرد که اگر «افرادی که حقوق های نجومی دریافت کرده اند، این مبالغ را بازگردانند، به نفع خودشان است.»
او که در نود و هشتمین نشست خبری با خبرنگاران سخن می گفت، افزود که دستگاه قضایی مصمم است به این تخلفات به صورت فوق العاده رسیدگی کند. اژه ای همچنین از عزم قوه قضاییه برای بازگرداندن حقوق های های نامتعارف خبر داد و اظهار امیدواری کرد تا دولت کاری کند این موضوع دیگر تکرار نشود.
خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضاییه از قول اژه ای نوشت که بعد از گزارش دولت و دستگاه های نظارتی، اگر چنانچه دریافت کنندگان حقوقهای نامتعارف جرمی مرتکب شده باشند، قوه قضاییه با آنها برخورد خواهد کرد.
معاون اول قوه قضاییه در مورد حقوق های نجومی اعضای صندوق توسعه ملی توضیح داد که هر ۵ عضو صندوق که حقوق نامتعارف گرفته بودند از این سمت کنار رفتند. به گفته او چهار نفر از اعضای صندوق توسعه نفر حدود یک میلیارد تومان برگردانده‌اند؛ نفر پنجم در مسافرت است و گفته وجوه را برخواهد گرداند.

محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا قاضی سراج جرمی را مبنی بر اینکه نام فردی را قبل از قطعی شدن جرم وی گفته، مرتکب شده است و آیا فردی که آقای سراج او را به جرمی متهم کرده، علیه وی شکایتی را تقدیم دادگاه کرده است؟ پاسخ داد:« خبر ندارم آن کسی که آقای سراج وی را متهم کرده، کاری انجام داده است یا خیر. از آقای سراج پرسیدم دلیل روشنی دارید مبنی بر گفته‌های خود، ایشان گفتند دلایل من کافی است.»

 

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

در روزهایی که بحث بر سر شرکت کردن یا نکردن در انتخابات گرم است، لازم دیدم دلایل خودم را برای تحریم انتخابات بیان کنم چراکه مباحثه بین دو سر رادیکال طیف(مدافعان مشارکت همیشگی و مدافعان

ادامه »

چرا رای می‌دهم؟ پس از جنبش زن زندگی آزادی، تصور من بر این بود که رای دادن دیگر بی‌معنی است، اما امروز معتقدم که

ادامه »

مقدمه من در ماهیّت استبدادی جمهوری اسلامی پس از ادخال ولایت فقیه توسط مجلس خبرگان اول — حتی ولایت فقیه

ادامه »