اردوغان: آمریکا با تروریست نخواندن کردهای سوریه دریایی از خون به وجود آورده

زیتون- رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه به شدت از آمریکا به خاطر حمایتش از پیکارجویان کرد سوریه انتقاد کرده است. آقای اردوغان، آمریکا را متهم کرده که با تروریست نخواندن حزب اتحاد دموکراتیک از گروه‌های کرد سوریه، دریایی از خون در منطقه به وجود آورده است.

160210161435_erdogan_640x360_afpgetty

«بی‌بی‌سی» گزارش داده است که احمد داووداوغلو، نخست‌وزیر ترکیه هم روسیه و سوریه را به پاکسازی قومی در شمال سوریه متهم کرده است.  داووداوغلو همچنین از سازمان ملل متحد به خاطر ناکامی در جلوگیری از اقدامات روسیه و سوریه به شدت انتقاد کرده است. این در حالی است که دفتر نمایندگی کردهای سوریه در مسکو افتتاح شده است. اقدامی که می‌تواند به تنش‌ها میان روسیه و ترکیه دامن بزند. روسیه خواهان آن است که کردهای سوریه هم در مذاکرات صلح حضور داشته باشند. ترکیه با حضور آنها به خصوص حزب اتحاد دموکراتیک (ی پ گ) مخالف است.

اظهارات رئیس‌جمهوری ترکیه زمانی مطرح می‌شود که فشارهای بین‌المللی روی ترکیه برای باز کردن مرزهای خود به روی پناهجویان سوری بیش از پیش افزایش یافته است. مقام‌های ترکیه مرزهای خود را روی پناهجویان و آوارگان سوری بسته‌اند و به آنها در مرز خود سوریه کمک می‌کنند. ده‌ها هزار سوری به دلیل عملیات ارتش سوریه در شهر حلب که با حمایت هوایی روسیه انجام می‌شود، مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده‌اند.

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

مطالب دیگر

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب