آغاز به کار سایتِ «انجمن آزادی اندیشه»

زیتون– سایت «انجمن آزادی اندیشه» آغاز به کار کرد.

0در اساسنامه  این انجمن آمده است «انجمن، نهادی است مدنی و غیرانتفاعی، متشکل از دانشگاهیان و پژوهشگران و روشنفکران، که خود را به آزادیِ اندیشه و بیان و به سنجش و انتقادِ روشنگرانه‌ی تفکر و ترویج و دفاع از حیثیتِ علوم انسانی و اجتماعی و پیشرفتِ اعتبار آنها درایران متعهد می داند.

این انجمن یک نهاد مستقل، غیرحزبی و غیرایدئولوژیک  است که «یاری رسانیدن به علوم انسانی و اجتماعی و بنیادهای آنها و تقویتِ این علوم در ایران»، «رشدِ روشنگری و گسترشِ آزادیِ اندیشه و نقد و بیان و نشر و گفت‌و‌گویِ آزاد» و «برقراری و یاری رساندن به گفت‌‌و‌گویِ سامان یافته میانِ روشنفکرانِ ایران» را از جمله اهداف خود ذکر کرده است.
سایت «انجمن آزادی اندیشه» دانشگاهیان و پژوهشگران و روشنفکران و کنشگران علاقه‌مند به حوزه‌های فکری را دعوت به همکاری  نموده است.

تاکنون سه شماره از از نشریه الکترونیکی این انجمن منتشر شده است.

نیره توحیدی، آرش جودکی، رضا علیجانی، کاظم کردوانی، محمدرضا نیکفر، عطا هودشتیان، صدیقه وسمقی و حسن یوسفی اشکوری اعضای هیئت مدیره انجمن آزادی اندیشه هستند.
«انجمن آزادی اندیشه»  در این آدرس اینترنتی قابل دسترسی است: www.azadiandisheh.com

زیتون برای دست اندرکاران این انجمن و گردانندگان سایت آرزوی موفقیت می کند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. من که یکی از پناهنده گان سیاسی افغان در جرمنی هستم، چشمدرد حضور چنین ساختار فرهنگی می باشم.
    من حاضرم عضویت را ببذیرم و با قلم، قدم و حتا درم این چراغ روشنگری را یاری برسانم.
    صدیق رهپو طرزی

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

لاوروف، وزیر امورخارجه روسیه، در یکی از جلسات جانبی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک گفته است که روسیه کریمه را به اوکراین برخواهد گرداند اگر اوکراین کوشش نکند‌ که عضو ناتو

ادامه »

روز سه‌شنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲. دانشگاه لایدن. کنفرانس انجمن ایران‌شناسی اروپا. در پنلی درباره‌ی ادبیات فارسی، عنوان سخنرانی خانم سایه اقتصادی‌نیا چنین بود: «بلاغت

ادامه »

۱-«هویت ملی و هویت قومی در شهر معاصر ایرانی؛ مطالعه‌ی موردی نقده» عنوان پایان‌نامه‌ی کارشناسی ارشد رشته انسان‌شناسی «لیلا حسین‌زاده»

ادامه »