آروین صداقت‌کیش آزاد شد

یکی از زندانیان گمنام عاشورای ۸۸

 

زیتون– آروین صداقت‌کیش، زندانی سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین،  روز گذشته با پایان دوران حبس، از زندان آزاد شد.

photo_2016-06-22_16-18-42
مسعود پدرام در پستی فیس بوکی در مورد آروین صداقت‌کیش نوشت «یکی از بازماندگان جنبش سبز که فعالیت سیاسی نداشت دیشب آزاد شد.»
او صداقت‌کیش را« نوازنده ی سه تار و سنتور(شاگرد پایور) آهنگساز و نقاد موسیقی و نظریه پرداز در مورد موسیقی ردیف (دستگاهی) یا همان موسیقی کلاسیک ایرانی، و دارای دانشی وسیع در مورد موسیقی راک، جاز، کلاسیک و مدرن و کاملا آشنا با مبحث زیبایی شناسی و فلسفه ی موسیقی و عضو انجمن نجوم ایران» خواند.

سایت کلمه نیز با انتشار خبر آزادی آروین صداقت‌کیش  نوشته است که او ساعاتى پس از ظهر عاشورا در چهار راه ولیعصر تهران همراه با ضرب و شتم بازداشت شد؛  بیشتر از  ۶٢ روز بازداشت موقتش را در سلولهاى انفرادى بند٢٠٩ درحالى که از حق ملاقات با خانواده در کل این دوره محروم بود، گذراند و در نهایت رییس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، قاضی صلوانی او را به اتهام اجتماع و تبانى علیه امنیت کشور از طریق شرکت در تجمعات غیرقانونى به تحمل سه سال زندان محکوم کرد؛ حکمی که توسط دادگاه تجدید نظر تایید شد.
آروین صداقت کیش در شهریور سال ۹۴ و در پى احضار مکرر اجرای احکام خود را به زندان معرفی کرد و به گفته مسعود پدارم «هیچ گاه تقاضای مرخصی نکرد و این سه سال را با روش خودش به خوبی گذراند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اخیرا شماری از ایرانیان با به‌کار گیری مفهوم «وکالت» سیاسی تصمیم خود  را برای ابراز اعتماد به رضا پهلوی، فرزند شاه پیشین ایران، رسانه‌ای کردند. اصطلاح «وکالت» سیاسی حتی اگر واژه دوره گذار هم به

ادامه »

درآمد ظاهرا فعالیت‌های پهلوی‌طلبان حول آقای رضا پهلوی وارد مرحله تازه‌ای شده است. هرچند باور ندارم که چنین تلاش‌های توهم‌آلودی در کشوری با مختصات

ادامه »

قیامی که جرقه اصلی آن پس از مرگ مهسا امینی زده شد، با شعار زن، زندگی، آزادی، عمدتاً مبارزه برای

ادامه »