ایران این ادعا را آب در هاون کوبیدن خواند

وال استریت جورنال مدعی شد ایران در گذشته برنامه مخفی ساخت سلاح اتمی داشته است

زیتون– یک روزنامه آمریکایی مدعی شد دولت اوباما به این نتیجه رسیده است که ذرات کشف شده اورانیوم در پایگاه نظامی پارچین نشان از برنامه مخفی ایران برای ساخت سلاح هسته‌ای در گذشته داشته است.
روزنامه «وال استریت جورنال» این گزارش را به نقل از مقام‌های پیشین و فعلی ایالات متحده آمریکا منتشر کرده است.
این روزنامه نوشت یافته‌های جدید در تعارض با تکذیب‌های مکرر تهران است که هرگونه تلاش برای ساخت سلاح هسته‌ای را انکار می‌کند.

بر اساس این گزارش، ذرات یافت شده اورانیوم در سایت پارچین، در جنوب شرقی تهران، از سوی بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بخشی از تحقیقات مرتبط با توافق تاریخی میان ایران و شش قدرت جهانی در ۲۴ تیرماه پارسال است.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی در واکنش به این ادعای وال استریت جورنال گفت که «باز کردن دوباره موضوع ابعاد نظامی» احتمالی را «آب در هاون کوبیدن» از سوی مقامات و رسانه‌های غربی و آمریکایی دانست. n00059075-b
بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی در گفت‌وگو با ایسنا، تاکید کرد که موضوع ابعاد نظامی احتمالی (PMD) بعد از بازدید مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و نمونه‌برداری‌های انجام شده و سپس گزارشی که مدیرکل به شورای حکام ارایه کرد «برای همیشه بسته شده است» و انتشار برخی مطالب از این دست با اغراض سیاسی از سوی برخی رسانه‌های آمریکایی و بین‌المللی تغییری در این مساله که پرونده PMD بسته شده است ایجاد نمی‌کند.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

ایران این ادعا را آب در هاون کوبیدن خواند

در روزهایی که بحث بر سر شرکت کردن یا نکردن در انتخابات گرم است، لازم دیدم دلایل خودم را برای تحریم انتخابات بیان کنم چراکه مباحثه بین دو سر رادیکال طیف(مدافعان مشارکت همیشگی و مدافعان

ادامه »

چرا رای می‌دهم؟ پس از جنبش زن زندگی آزادی، تصور من بر این بود که رای دادن دیگر بی‌معنی است، اما امروز معتقدم که

ادامه »

مقدمه من در ماهیّت استبدادی جمهوری اسلامی پس از ادخال ولایت فقیه توسط مجلس خبرگان اول — حتی ولایت فقیه

ادامه »