فراکسیون امید ریاست کمیسیون های تخصصی را واگذار کرد

زیتون– محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان به عنوان رییس کمیسیون اقتصادی مجلس دهم، عزیز اکبریان نماینده کرج به عنوان رییس کمیسیون صنایع و فریدون حسنوند نماینده اندیمشک به عنوان رییس کمیسیون انرژی مجلس انتخاب شدند.
ایسنا خبر داد که در جلسه کمیسیون اقتصادی، محمدرضا پورابراهیمی به عنوان رئیس، سیدناصر موسوی لارگانی و سیدفرید موسوی به عنوان نواب رئیس اول و دوم، حسینی شاهرودی و علی اسماعیلی به عنوان دبیر اول و دوم و کاظم دلخوش اباتری سخنگوی کمیسیون انتخاب شدند. jpg
همچنین امروز نخستین جلسه کمیسیون صنایع مجلس دهم نیز برگزار شد و عزیز اکبریان نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی به عنوان رئیس کمیسیون انتخاب شد.
بر این اساس، داریوش اسماعیلی نماینده سروستان و عثمان احمدی مهاباد به عنوان نواب رئیس اول و دوم این کمیسیون انتخاب شدند؛ همچنین حمیده زرآبادی نماینده قزوین و جواد حسینی کیا نماینده سنقر دبیر اول و دوم و سعید باستانی نماینده تربت حیدریه به عنوان سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، انتخاب شدند.
فریدون حسنوند نماینده اندیمشک هم به عنوان رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.
حسین امیری خامکانی نماینده زرند و علی ادیانی‌راد نمایندگان قائمشهر به عنوان نواب اول و دوم رئیس کمیسیون انرژی انتخاب شدند همچنین اسدالله قره‌خانی نماینده علی آباد کتول به عنوان سخنگوی این کمیسیون انتخاب شد.
امروز رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز انتخاب شد. محمد مهدی زاهدی با رأی ۱۳ عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دهم به ریاست این کمیسیون انتخاب شد. محمد قمی نیز برای این پست نامزد شده بود که حائز ۱۰ رأی شد. محمدرضا عارف برای ریاست این کمیسیون داوطلب نشده بود.
سلمان خدادادی، نماینده ملکان به عنوان رییس کمیسیون اجتماعی مجلس دهم انتخاب شد.
در جلسه عصر روز یکشنبه کمیسیون اجتماعی مجلس علی رستمیان و سهیلا جلودارزاده نیز به ترتیب به عنوان نواب رئیس اول و دوم کمیسیون اجتماعی مجلس، انتخاب شدند. همچنین ناهید تاج الدین و روح الله بابایی به ترتیب به عنوان منشی اول و دوم ، جلیل مختار نماینده مردم آبادان نیز به عنوان سخنگوی این کمیسیون برگزیده شد.
نصرالله پژمان فر نماینده مردم مشهد و کلات هم رئیس کمیسیون فرهنگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی شد.
احمد سالک نماینده مردم اصفهان و جمشید جعفرپور نماینده مردم لارستان نیز به ترتیب به‌عنوان نایب رئیس اول و دوم کمیسیون فرهنگی مجلس دهم انتخاب شدند. همچنین علی ابراهیمی و سیده فاطمه ذوالقدر به‌عنوان منشیان کمیسیون فرهنگی و احد آزادی‌خواه به عنوان سخنگوی این کمیسیون برگزیده شدند.
همچنین محمد جواد کولیوند دیگر نماینده مردم کرج به عنوان رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.
پروانه مافی نماینده مردم تهران و حمید رضا کاظمی نماینده پلدختر نیز به ترتیب به عنوان نایب رئیس اول و دوم کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس دهم انتخاب شدند. حسین مقصودی نماینده سبزوار نیز به عنوان سخنگوی این کمیسیون انتخاب شد.
همچنین علاءالدین بروجردی به عنوان رییس کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی انتخاب شد. بر این اساس علاءالدین بروجردی با کسب ۱۵ رای به عنوان رییس کمیسیون تعیین شد و همچنین مصطفی کواکبیان که برای ریاست کمیسیون کاندید شده بود، موفق به کسب ۸ رای شد. بر اساس این گزارش دهقان و حسن بیگی نیز به عنوان نواب رییس این کمیسیون انتخاب شدند.
محمد علی شاعری به عنوان رییس کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی انتخاب شد. محمدعلی شاعری با ۱۰ رای به عنوان رییس کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس دهم تعیین شد. جلال محمودزاده با ۱۵ رای و نظر افضلی با ۱۲ رای به عنوان نواب رییس اول و دوم و همچنین محمدباقر سعادت و علی بختیاری دبیر اول و دبیر دوم و علی وقفچی به عنوان سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، انتخاب شدند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

هفتهٔ گذشته با همین رسانهٔ زیتون که همیشه “خون ژینا” را همراه بوده، گفت‌و‌گویی داشتم ، و از مهم‌ترین گزارهٔ آن بسیار استقبال شد: «آقای خامنه‌ای ترسیده و غمگین است». بعضی از دوستان پیام دادند

ادامه »

جامعه‌ ایران شکل گیری یک جنبش انقلابی را تجربه می‌کند که نتیجه مطلوب آن گذار از جمهوری اسلامی با کمترین هزینه ممکن است. این

ادامه »

در آستانه سالگرد جنبش اعتراضی-‌انقلابی و البته مسالمت‌آمیز و خشونت‌پرهیز زن، زندگی، آزادی هستیم؛ جنبشی پر برکت و تحول‌آفرین که

ادامه »