سازمان ملل: حکومت اسلامی علیه ایزدیان دست به نسل‌کشی زده است

زیتون– بازرسان سازمان ملل متحد داعش یا گروه «حکومت اسلامی» را به نسل‌کشی ایزدیان در عراق و سوریه متهم کردند.
در این گزارش که امروز (پنج‌شنبه) منتشر شده، آمده است داعش درصدد نابودی اقلیت قومی مذهبی ایزدیان است و علیه آنها دست به جنایات متعددی از جمله بردگی جنسی زده است.
رادیو فردا به نقل از رویترز نوشت که این گزارش بر اساس مصاحبه با ده‌ها تن از نجات‌یافتگان ایزدی تهیه شده که عنوان کرده‌اند شبه‌نظامیان داعش از دو سال قبل تاکنون به‌طور سیستماتیک ایزدیان را در سوریه و عراق می‌ربایند و سعی می‌کنند که هویت آنها را نابود کنند.
بازرسان سازمان ملل متحد از این اقدام داعش به عنوان «نسل‌کشی» نام برده‌اند و تاکید کرده‌اند که «این نسل‌کشی همچنان ادامه دارد».
در همین زمینه پائولو پینیرو رییس کمیسیون تحقیق سازمان ملل متحد توضیح داد: «جنایت نسل‌کشی باید در سطح سیاسی واکنش‌های بسیار شدیدتری را برانگیزد و از جمله به شورای امنیت سازمان ملل متحد کشیده شود.»
همچنین ویتی مونتاربورن، یکی از اعضای کمیسیون، نیز گفت که این کمیسیون اطلاعات دقیقی درباره عاملان این جنایات دارد که آنها را در اختیار برخی از مراجع ذی‌صلاح ملی قرار داده است.
رویترز می‌نویسد که در این حال چهار تن از دیگر اعضای کمیسیون هم از قدرت‌های جهانی خواسته‌اند که برای نجات دست‌کم سه هزار و ۲۰۰ زن و کودک ایزدی که در چنگ داعش گرفتار هستند، دست به اقدام بزنند و این پرونده را نیز به دادگاه بین‌المللی جنایی بسپارند.
تاکنون چندین گور دسته‌جمعی از اجساد ایزدیان در عراق یافت شده که داعش مسئول آن است. از سویی طی دو سال گذشته گزارش‌های متعددی منتشر شده است که عنوان می‌کند شبه‌نظامیان داعش زنان و کودکان ایزدی را به بردگی جنسی گرفته‌اند و با آنان مانند غنیمت جنگی رفتار می‌کنند.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

جریان شناسی سیاسی در آستانه آغاز ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران با مرگ ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، قرار است طی چهار روز آینده ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران آغاز شود. این

ادامه »

اگر مجموعه ابهامات و تناقضات بی‌شمار و عیان «سانحه» سقوط هلیکوپتر حامل رییسی و امیرعبدالهیان، بیانگر واقعیت ماجرا باشد و عملاً طرح ترور و

ادامه »

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش

ادامه »