اعلام آتش بس ۴۸ روسیه برای بازگرداندن آرامش در حلب

زیتون– وزارت دفاع روسیه از بامداد امروز- پنجشنبه – آتش بس دو روزه در شهر حلب سوریه اعلام کرد.
تصمیم برای برقراری آتش بس دو روزه از سوی وزارت دفاع روسیه در شهر حلب، به قصد بازگرداندن آرامش به شهر حلب و مراقبت از جان غیرنظامیان صورت خواهد گرفت.
شبکه اسکای نیوز عربی نوشت که این آتش بس از نخستین ساعات بامداد امروز آغاز شده و آنگونه که وزارت دفاع روسیه می‌گوید، هدف از آن، کاهش سطح خشونت‌های مسلحانه و آرام کردن اوضاع در این شهر شمالی سوریه است که زمانی دومین شهر بزرگ این کشور و پایتخت اقتصادی آن محسوب می‌شد.
ایلنا نوشت اعلام آتش بس و ترک مخاصمه توسط مسکو بعد از هشدار روز گذشته جان کری،‌ وزیر خارجه امریکا انجام شده که روسیه و دولت سوریه را به نقض توافق آتش‌بس میان واشنگتن و مسکو متهم کرد و هشدار داد که صبر آمریکا نیز حدی دارد.
آمریکا و روسیه در دوم ماه سال گذشته میلادی به توافقی دست یافتند که براساس آن در تمامی خاک سوریه انجام حملات علیه گروه‌هایی غیر از آن دسته که سازمان ملل آنها را تروریستی خوانده، متوقف شد، اما به تازگی حملات ارتش روسیه و دولت این کشور به مخالفانی که امریکا آنها را میانه‌رو می‌خواند به شدت افزایش یافته است.
در حومه جنوبی شهر حلب از روز سه‌شنبه درگیری‌های شدیدی بین نیروهای دولت سوریه و گروه تروریستی النصره با همپیمانان آن در جریان است که روسیه و دمشق می‌گویند حملات آنها به حلب برای سرکوب این گروه‌هاست.
در بیانیه وزارت دفاع روسیه درباره آتش بس ۴۸ ساعته حلب، جبهه النصره که شاخه القاعده در سوریه محسوب می‌شود متهم شده به حملات موشکی و خمپاره‌ای به مناطق مسکونی حلب که در کنترل دولت این کشور است، دست می‌زند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

در توئیتر روبات‌ها تقریبا از عهده‌ی تمام کارهای یک انسان بر می‌آیند. آن‌ها به صورت خودکار مکالمات عمومی تولید می‌کنند و به پیام‌ها جواب می‌دهند. روبات‌ها در مباحث سیاسی از مواضع سیاستمداران حمایت و هم‌زمان صدای مخالفان را سرکوب می‌کنند تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند. از این رو می‌توان با هدف «ایجاد اجماع» و یا ایجاد «توهم حمایت عمومی» از یک ایده یا یک سیاست یا سیاست‌مدار از آن‌ها بهره گرفت…

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

More Interesting News

More Interesting News