بازداشت ۲۴ کارگر شهرداری اهواز

زیتون– ۲۴ نفر  از کارگران پیمانکاری شهرداری منطقه ۴ اهواز که روز گذشته در اعتراض معوقات مزدی خود تجمع کرده بودند، بازداشت شدند.

به گفته کارگران این تجمع از ساعت ۸ صبح روز گذشته مقابل ساختمان شهرداری منطقه ۴ اهواز برگزار شده بود که ساعت ۹ صبح، ۲۴ نفر از کارگران توسط عوامل انتظامی بازداشت شدند.
ایلنا خبر داد که از قرارمعلوم شب گذشته را این کارگران همچنان در بازداشت سپری کرده و امروز قرار است برای تشکیل پرونده قضایی به دادگاه منتقل شوند.
این کارگران که تعداد آنها حدود ۷۰ نفر است، از ابتدای سال جاری دستمزد دریافت نکرده‌اند و همین مسئله باعث برپایی تجمع اعتراضی بوده است.
آقایار حسینی، دبیر خانه کارگر خوزستان در این رابطه گفت که این وضعیت محصول عدم نظارت مسئولان قانونی و اهمال در انجام مسئولیت‌‌هاست.
دبیر خانه کارگر خوزستان با بیان این که کارگران پیمانکاری شهرداری منطقه ۴ اهواز زیر حداقل بگیر هستند و حتی روزهای تعطیل هم کار می‌کنند گفت:« این کارگران که دو ماه دستمزد آنها پرداخت نشده، چاره ای غیر از تجمع نداشتند که متاسفانه کارفرما به جای پاسخگویی به مطالبات این کارگران، از عوامل انتظامی و قضایی به عنوان ابزاری برای مقابله با خواسته این کارگران استفاده کرد.»
وی در تشریح این مطلب توضیح داد:« نابسامانی اوضاع شغلی و معیشتی کارگران شهرداری اهواز به حدی رسیده است  که هر هفته شاهد تجمعات کارگران هستیم. برای نمونه در دو هفته گذشته کارگران مناطق مختلف شهرداری اهواز چهار تجمع صنفی برگزار کردند. چرا باید کارگران شهرداری به خصوص کارگران پیمانکاری که از نظر مالی ضعیف ترین قشر جامعه هستند با چنین وضعیتی دست و پنجه نرم کنند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

جریان شناسی سیاسی در آستانه آغاز ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران با مرگ ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، قرار است طی چهار روز آینده ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران آغاز شود. این

ادامه »

اگر مجموعه ابهامات و تناقضات بی‌شمار و عیان «سانحه» سقوط هلیکوپتر حامل رییسی و امیرعبدالهیان، بیانگر واقعیت ماجرا باشد و عملاً طرح ترور و

ادامه »

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش

ادامه »