بازداشت ۲۴ کارگر شهرداری اهواز

زیتون– ۲۴ نفر  از کارگران پیمانکاری شهرداری منطقه ۴ اهواز که روز گذشته در اعتراض معوقات مزدی خود تجمع کرده بودند، بازداشت شدند.

به گفته کارگران این تجمع از ساعت ۸ صبح روز گذشته مقابل ساختمان شهرداری منطقه ۴ اهواز برگزار شده بود که ساعت ۹ صبح، ۲۴ نفر از کارگران توسط عوامل انتظامی بازداشت شدند.
ایلنا خبر داد که از قرارمعلوم شب گذشته را این کارگران همچنان در بازداشت سپری کرده و امروز قرار است برای تشکیل پرونده قضایی به دادگاه منتقل شوند.
این کارگران که تعداد آنها حدود ۷۰ نفر است، از ابتدای سال جاری دستمزد دریافت نکرده‌اند و همین مسئله باعث برپایی تجمع اعتراضی بوده است.
آقایار حسینی، دبیر خانه کارگر خوزستان در این رابطه گفت که این وضعیت محصول عدم نظارت مسئولان قانونی و اهمال در انجام مسئولیت‌‌هاست.
دبیر خانه کارگر خوزستان با بیان این که کارگران پیمانکاری شهرداری منطقه ۴ اهواز زیر حداقل بگیر هستند و حتی روزهای تعطیل هم کار می‌کنند گفت:« این کارگران که دو ماه دستمزد آنها پرداخت نشده، چاره ای غیر از تجمع نداشتند که متاسفانه کارفرما به جای پاسخگویی به مطالبات این کارگران، از عوامل انتظامی و قضایی به عنوان ابزاری برای مقابله با خواسته این کارگران استفاده کرد.»
وی در تشریح این مطلب توضیح داد:« نابسامانی اوضاع شغلی و معیشتی کارگران شهرداری اهواز به حدی رسیده است  که هر هفته شاهد تجمعات کارگران هستیم. برای نمونه در دو هفته گذشته کارگران مناطق مختلف شهرداری اهواز چهار تجمع صنفی برگزار کردند. چرا باید کارگران شهرداری به خصوص کارگران پیمانکاری که از نظر مالی ضعیف ترین قشر جامعه هستند با چنین وضعیتی دست و پنجه نرم کنند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و تهدیدهای نوین، هم بازارها را به حرکت درآورده و هم موجب

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

رضا شاه در عمل یک رئیس جمهور مادام العمر در سرمشق اقتدارگرایانه بود. او هیچ ویژگی متعارف یک پادشاه را نداشت.تمام وقت خود را صرف اداره کشور می‌کرد. تفریح و فراغت پادشاه و سپردن امور اجرایی کشور به دیوان برای رضا شاه چندان معنا نداشت. در دوران حکمرانی او

ادامه »