سپیده قلیان به «دو سال زندان» محکوم شد

زیتون – سپیده قلیان، فعال مدنی که پس از آزادی از زندان در اواخر اسفند سال گذشته با سر دادن شعار «خامنه‌ای ضحاک، می‌کِشیمت زیر خاک» دوباره بازداشت شده بود، به ۲ سال حبس محکوم شد.

مهدی قلیان، برادر سپیده، شنبه، شانزدهم اردیبهشت، در اینستاگرام نوشت:«دیروز متوجه شدیم سپیده به ۲ سال حبس محکوم شده، دو سال دوباره، یعنی از نو شروع کردن چیزی که تازه تمام شده بود.»

وی با اشاره به حبس و تبعید خواهرش از پاییز ۹۷ افزود:«از ۹۷ ما در تکاپوییم. البته که در زندان گسترده‌تری هستیم، کیلومترها راه را طی می‌کنیم، هر چند اکثر هفته‌ها سپیده بدون ملاقاتی است چون نمی‌پذیرد و از خستگی راه و مسیر به جای ما خسته و دل‌غمین می‌شود ولی کم نیاوردیم و کم هم نمی‌آوریم از او یاد گرفته‌ایم این مقاومت و ایثار را.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

نسبت انسان‌ها با جنبش‌های اجتماعی را می‌توان با سه رنگ اصلی توصیف نمود: سفید، سیاه و خاکستری. سفیدها مخالفین وضع موجود هستند و برای تغییر آن تلاش می‌کنند، سیاه‌ها موافقان وضع موجود هستند و در

ادامه »

در ستایش میانه‌روی(۱) تکاپویی است برای گذار از نفرت و کدورتی که اصلاح‌طلبان سیاسی و گاهی مذهبی در جمهوری اسلامی ایران گرداگرد فلسفه‌ی سیاسی

ادامه »

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون

ادامه »