دفاع جمهوری اسلامی از عملکرد خود در مواجهه با مسمومیت‌ دانش‌آموزان در نامه‌ای به سازمان ملل 

زیتون – دفتر نمایندگی جمهوری اسلامی در مقر سازمان ملل در ژنو در گزارشی ۶ صفحه‌ای به شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد از عملکرد خود در مواجهه با مسمومیت‌های زنجیره‌ای دانش‌آموزان دفاع کرد.

متن این نامه که بیست و دوم اسفند به دفاتر نمایندگی دیگر کشورهای عضو سازمان ملل و همچنین بخش‌های مختلف این نهاد ارسال شده مشابه بیانیه روز شنبه وزارت کشور درباره این سری حوادث است.

این نامه علت مسمومیت‌ها را استنشاق گاز سمی دانسته و ادعا کرده که بیش‌تر مراجعان به مراکز درمانی تحت تاثیر جو روانی اتفاقات قرار گرفته و کمتر از ۱۰ درصد دانش آموزان با استنشاق این مواد تحرک شده‌اند. این گزارش همچنین ادعا کرده که این مسمومیت‌ها «با شستن از بین می‌روند.»

این نامه همچنین به دستگیری افرادی در پنج استان اشاره کرده و اعلام کرده تحقیقات در این زمینه کماکان ادامه دارد.

نمایندگی جمهوری اسلامی در سازمان ملل در پایان این نامه فهرستی از آمارهای رسمی از پیشرفت‌های زنان در جمهوری اسلامی نسبت به دوران پهلوی ارائه کرده.

این نمایندگی همچنین ضمیمه‌ای ۵۰ صفحه‌ای در دفاع از وضعیت زنان در جمهوری اسلامی و جزوه‌های جداگانه‌ای در مورد «تبعیض و خشونت» علیه زنان در کشورهای غربی به اعضای سازمان ملل ارسال کرده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شیفتگی و گرایش افراد به امواجی را  که بر عرصه فضای رسانه ای و سیاسی ظاهر می‌شوند، چگونه می‌توان توضیح داد؟ شیفتگی و دلباختگی- بنا به تعریف- رفتاری انفعالی و روانی است و طبعا به

ادامه »

دکتر سروش گرامی! در متن اخیرتان بسیار گلایه کرده بودید از حملات بی‌ادبان. بگذارید این نامه کوتاه را با دل‌جویی از شما آغاز کنم.

ادامه »

در یک دسته‌بندی کلان، نیروهای عمده تاثیرگذار بر امروز و آینده ایران را می‌توان به سه دسته جامع تقسیم کرد:

ادامه »