عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از احتمال حضور اینستاگرام و واتس‌اپ در ایران خبر داد 

زیتون – یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس مدعی شد اینستاگرام و واتس‌اپ «به اجمال» شرایط جمهوری اسلامی برای ادامه فعالیت در کشور را پذیرفته و به «احتمال زیاد به ایران می‌آیند.»

مرکز ملی فضای مجازی هفته گذشته از مهلت ده روز به متا، شرکت مادر این شبکه اجتماعی، برای معرفی نماینده رسمی در ایران و پذیرش قوانین کشور خبر داده بود.

جواد نیک‌بین روز سه شنبه بیست و دوم آذر، همچنین از ناکارآمد بودن فیلترینگ سخن گفت و افزود:« فیلتر کردن باعث نمی‌شود مردم کمتر فضای مجازی ببینند اتفاقا درصد خیلی کمی کاهش پیدا کرده.»

نماینده مردم بردسکن و کاشمر در مجلس شورای اسلامی ادامه سیاست محدود کردن فضای مجازی را باعث ایجاد «زحمت برای مردم، خروج ارز از کشور، پایین آمدن خرید و فروش‌های اینترنتی و درست کردن بازار سیاه برای VPN فروش‌ها» دانست.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

میانجی‌گری چین  میان عربستان سعودی و ایران از یک سال پیش با عربستان سعودی به بحث گذاشته شده بود. معلوم نیست کدام کشور این پیشنهاد را در ابتدا با دیگری به‌گفتگو گذاشته اما هردو حد

ادامه »

صداهای قومیت‌گرایانه در ماه‌های اخیر بیشتر از همیشه شنیده می‌شود؛ صداهایی که رسانه‌ها و سیاست‌های معینی آن را بازتاب می‌دهند و طنین اغراق‌آمیزی به

ادامه »

«برادران لیلا» در حالی مجوز پخش در سینماهای داخل کشور را نگرفت که شش ماه از قیام زن ،زندگی آزادی در

ادامه »