بولتن‌سازی برای بولتن‌نویس؛ اخبار ضد و نقیض حکومت درباره هک خبرگزاری فارس

زیتون-سخنگوی قوه قضاییه با ابراز تاسف از هک خبرگزاری فارس، از بازداشت فردی در رابطه با بولتن‌های سری لو رفته خبر داد.

مسعود ستایشی سه‌شنبه، چهاردهم آذر با بیان این مطلب که ارتباط این بولتن‌های محرمانه با خبرگزاری فارس تایید نشده، گفت:«اما یکی از افراد شاخص این رسانه اقداماتی را در این رسانه صورت داده و اخبار و اطلاعاتی را بدون صحت‌سنجی و استعلام لازم از مبادی جمع‌آوری کرده و اینها مورد تعرض واقع شده است.»

سخنگوی قوه قضاییه در ادامه ارتباط بولتن‌های هک شده با «مجموعه ارزشی و خدمت‌گزار» سپاه را نیز نفی کرد.

پیشتر رسانه‌ها از بازداشت عباس درویش توانگر، قائم‌مقام خبرگزاری فارس، خبر داده بودند.

به گفته گروه هکری «بلک‌ریواردز» درویش توانگر مسئول تهیه و ارسال این جزوه‌های خبری به دفتر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران، بوده است.

«بلک‌ریواردز» پس از هک سامانه خبرگزاری فارس در چهارم آذر به ده‌ها بولتن محرمانه دست یافت که حاوی گزارش‌هایی از اتفاقات درون ایران هستند.

دوشنبه شب صداوسیما در گزارشی تهیه‌کننده این بولتن‌ها را «ع.ت» اعلام کرد. در این گزارش، آمنه سادات ذبیح‌پور، مجری و تهیه‌کننده تلویزیون مدعی شد:«[درویش توانگر] قبلا هم دست به جعل اخبار و بولتن‌سازی زده و به علت اشتباهات زیادش مورد تذکر قرار گرفته و هم اکنون در بازداشت است.»

در واکنش به پخش این گزارش ‌‏ علی‌اکبر غلامی، از مدیران خبرگزاری فارس، در توئیتر این گزارش را دروغ و خانم ذبیح‌پور را دروغگو خواند و نوشت:«با توجه به شناختی که از حاج عباس توانگر دارم، حتما وظیفه شرعی دفاع از ایشان برگردنم است و با وجود انتقاداتی که به ایشان در حوزه خبر دارم و داشتم، گزارش صدا و سیما را دروغ می‌دانم و به ذبیحی پور و هرکسی که به او گفته این گزارش را کار کند، دروغگو می‌گویم.»

عباس درویش توانگر، معاون پیشین خبرگزاری تسنیم، در گذشته مسئول تهیه بولتن‌های خبری برای شورای سیاست‌گذاری امامان جمعه نیز بوده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

ساختار بحث دموکراسی و آزادی، آرمانی است از ۱۲۰ سال پیش تا به امروز فعالان دموکراسی خواه و آزادی خواه ایرانی آن را پی گرفته اند. اما این مبارزات تا کنون، با وجود دو انقلاب

ادامه »

آنچه امروز می توانیم آن را وضعیت انقلابی در حال شکل گیری ایران بخوانیم، در تندبادِ روزافزونِ حوادث به دقایق و ثانیه ها گره

ادامه »

اخیرا شماری از ایرانیان با به‌کار گیری مفهوم «وکالت» سیاسی تصمیم خود  را برای ابراز اعتماد به رضا پهلوی، فرزند

ادامه »