سازمان حقوق بشر ایران: دست‌کم ۴۴۸ شهروند از جمله ۶۰ کودک در اعتراض‌ها کشته شده‌اند 

زیتون – سازمان حقوق بشر ایران سه‌شنبه هشتم آذر از کشته‌‍شدن دست‌کم ۴۴۸ شهروند، از جمله ۶۰ کودک، در جریان اعتراض‌های جاری خبر داد.

به گزارش این نهاد «آمار، حداقلی است و تنها مواردی را شامل می‌شود که سازمان حقوق بشر ایران اسنادی مانند گواهی فوت یا شهادت کادر درمان را ثبت کرده یا دو منبع مستقل، خبر را تایید کرده باشند.»

این سازمان در رشته توییتی با اشاره به «پنهانکاری و روایت دروغ» جمهوری اسلامی برای «لاپوشانی این جنایات» خواستار «اطلاع‌رسانی و مستندسازی موارد نقض حقوق‌بشر و ‌جنایات حکومت توسط شهروندان در داخل ایران» شد.

به گزارش این نهاد حقوق بشری تنها طی هفته گذشته، دست‌کم ۱۶ نفر در ایران به دست ماموران سرکوبگر کشته شدند که ۱۲ تن از آن‌ها  در مناطق کردنشین بوده‌اند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

صداهای قومیت‌گرایانه در ماه‌های اخیر بیشتر از همیشه شنیده می‌شود؛ صداهایی که رسانه‌ها و سیاست‌های معینی آن را بازتاب می‌دهند و طنین اغراق‌آمیزی به آن بخشیده‌اند. اندیشه‌های قومیت‌گرا که خود را از نظر سیاسی در

ادامه »

«برادران لیلا» در حالی مجوز پخش در سینماهای داخل کشور را نگرفت که شش ماه از قیام زن ،زندگی آزادی در ایران می‌گذرد. این فیلم

ادامه »

شریعت همچون شریعه (آبشخور رودخانه) صفا و خلوص خود سرچشمه را در بستر تاریخ با رنگ و رسوبات آداب و

ادامه »