کارشناسان سازمان ملل به مقامات ایران: مجازات اعدام را در سرکوب اعتراضات متوقف کنید 

زیتون– ۱۲ کارشناس حقوق بشر سازمان ملل متحد، امروز،‌ جمعه بیستم آبان ماه با صدور بیانیه‌ای از مقامات ایران خواستند که از استفاده از مجازات اعدام در سرکوب اعتراضات سراسری ایران دست بردارند.

آنها همچنین خواهان آزادی فوری معترضینی شدند که خودسرانه زندانی شده‌اند و از مقامات جمهوری اسلامی خواستند که به معترضین اتهام‌هایی را که بر اساس قوانین ایران می‌تواند منجر به صدور حکم اعدام شود، وارد نکنند.

این در حالی است که دستگاه قضایی ایران محاکمه‌ی شماری از بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری را آغاز و به چند تن از آنها اتهام محاربه و فساد فی‌الارض وارد کرده است؛ اتهاماتی که طبق قوانین ایران مجازات‌شان اعدام است.

اخیرا ۲۲۷ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز با صدور بیانیه‌ای خواهان صدور حکم محاربه برای چند تن از معترضین و اعدام فوری آنها شده بودند که این بیانیه با انتقادهای بسیار مواجه شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتفاع جنبش زن، زندگی، آزادی از قد تمام نیروهای سیاسی ایران بلندتر است، این واقعیت موجب شده که برخی از این نیروهای فعال بکوشند خود را ارتقا دهند تا با جنبش جاری هماهنگ شوند؛ برخی

ادامه »

مرز میان صداقت و خودفریبی، تحرّی حقیقت یا تحریف آن بسیار ظریف است؛ گاهی سیمای شخص به طور تصنعی تصویری را وارونه جلوه می‌دهد،

ادامه »

جبهه آزادی‌بخش ملت اسلوون (OF) در ۲۶ آوریل ۱۹۴۱، دو سال پس از جنگ جهانی دوم و هفته‌ها پس از

ادامه »