در یک هفته گذشته در مناطق کردنشین دستکم ۱۶ نفر کشته،‌ ۴۳۵ نفر مجروح و بیش از ۵۷۰ نفر بازداشت شدند 

شبکه حقوق بشر کردستان می‌گوید که طی اعتراضات یک هفته گذشته در شهرهای مختلف کردستان دستکم ۱۶ نفر کشته،‌ ۴۳۵ نفر مجروح و بیش از ۵۷۰ نفر بازداشت شدند.

بر اساس این گزارش دستکم ۱۶ نفر از مجروح شدگان کودک هستند و ده‌ها تن از مجروح‌شدگان به دلیل نگرانی از بازداشت، از مراجعه به مراکز درمانی خودداری کردند.

شبکه حقوق بشر کردستان می‌گوید که در بین کشته شدگان ۴ کودک ۱۵ و ۱۶ ساله به نام‌های عبدالله محمودپور، امین معرفت، ذکریا خیال و امیر فولادی دیده می‌شوند. تا کنون پیکر ۱۳ نفر از کشته‌شدگان به خانواده‌های‌ آنها تحویل داده شده است.

شبکه حقوق بشر کردستان می‌گوید که به دلیل «قطعی و اختلال شدید اینترنت» در ایران و هم‌زمان با آنچه که «فضای نظامی و امنیتی به وجود آمده در شهرهای مختلف» ارتباط با منابع موثق میدانی برای مستندسازی نقض حقوق بشر از سوی جمهوری اسلامی ایران در جریان این اعتراض‌ها به سختی امکان‌پذیر است.

سایت کردپا فهرست کاملی از امار کشته شدگان و بازداشت شدگان  به تفکیک شهر و با ذکر اسامی منتشر کرده است.

تنظیم بی‌بی‌سی ، منبع کردپا

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

نزدیک به دوازده‌سال از حصر می‌گذرد. همسرانِ محصور کوچه‌ی اختر هنوز بر همان عهد پیشین مانده‌اند. با این تفاوت که با توجه به محدودیت‌های حصر، حضور سیاسی‌شان در این چندسال منحصر به برخی پیام‌ها و

ادامه »

کسانی که “رابطه ی سمی” یا “پیوند زهرآگین” و مناسبات و نشانه‌های آن را می‌شناسند، می‌دانند که همه‌ی اطرفیان چنین پیوندی قربانی هستند؛ کسانی

ادامه »

ارتفاع جنبش زن، زندگی، آزادی از قد تمام نیروهای سیاسی ایران بلندتر است، این واقعیت موجب شده که برخی از

ادامه »