پس از مریوان، تجمع گروهی از فعالان حقوق زنان در سنندج در اعتراض به مرگ ⁧‫شلیر رسولی‬⁩ و نداشتن امنیت زنان در جامعه 

امروز شنبه ۱۹ شهریور، گروهی از فعالان حقوق زنان در سنندج در اعتراض به مرگ ⁧‫شلیر رسولی‬⁩ و نداشتن امنیت زنان در جامعه در مقابل دادگستری این شهر تجمع کردند.

شلیر رسولی ۳۶ ساله که برای فرار از دست فردی که قصد تعرض به وی را داشته بود خود را از پنجره طبقه دوم یک ساختمان به پایین پرت کرده به کُما رفته بود، روز پنج‌شنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ (۸ سپتامبر ۲۰۲۲) پس از ۶ روز در یکی از مراکز درمانی سنندج جانباخت.
بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، شلیر رسولی ساعت ۲ بامداد روز شنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ (۳ سپتامبر ۲۰۲۲) توسط (گ.ق)  به بهانه بیماری همسر و درخواست کمک از شلیر به منزل آنها رفته بود. اما پس از آنکه شلیر به طبقه دوم ساختمان آنها می‌رود و می‌فهمد همسر فرد مذکور خانه نیست‌ و قصد تعرض به وی را دارد، خود را از پنجره ساختمان به پایین پرتاب و به کُما رفته بود.
شلیر رسولی اهل روستای چشمیدر از توابع سروآباد و ساکن مریوان است و همسر وی نیز در اقلیم کُردستان مشغول کارگری بوده است. وی مادر دو فرزند نیز بوده است.
(گ.ق)  صبح همان روز توسط نیروهای پلیس بازداشت شده است و اکنون در بازداشت به سر می‌برد.

منابع هه‌نگاو به نقل از ساکنین مریوان گزارش داده‌اند که  (گ.ق)  طی سال‌های اخیر با نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران همکاری داشته و بارها به دلیل دزدی، چاقوکشی، دعوا و.. بازداشت و به دلیل رابطه با نهادهای امنیتی پس از مدت کوتاهی آزاد شده است.

روز سه‌شنبه و پنج‌شنبه  ۱۵ و ۱۷ شهریور ماه شماری از فعالین زن مریوان با برگزاری تجمع اعتراضی مقابل دادگاه این شهر نسبت به عدم امنیت‌ زن‌ها در جامعه اعتراض کردند و خواهان ایجاد امنیت برای زنان در جامعه شده بودند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آری ای پیامبر بزرگ! آن‌چه عرض شد گوشه ناچیزی از تحریف دینی است که قرار بود پیام رستگاری و شکوفایی باشد اما به دلیل برداشت‌های کج شخصی به قفسی مبدل شده که دست کم در ایران ۸۰ میلیون انسان در آن اسیرند. حال شما بفرمایید ، آیا ما باید در سوگ غمناک رحلت شما ناله سر دهیم ؟ یا شما باید به زندگی دردآوری که ما بدان مبتلا شده ایم اشک بریزید؟…

ادامه »

به سرکوب‌گران مستبد امروز ایران می‌گویم تیر اندازی به سوی مردم معترض جنایت است. تفنگ‌های خود را زمین بگذارید به مردم بپیوندید. اگر چنین جرأت و جسارتی در خود نمی‌بینید لا‌اقل از فرمان مافوق خود تمرد و از دستور آنان سرپیچی کنیم. بدانید در مقابل مردم که صاحبان این کشورند، ایستادن و به گلوله‌بستن آنان عاقبت سوء و بسیار نکبت‌باری برایتان خواهد داشت. این نظام اصلاح‌ناپذیر دیر یا زود سقوط می‌کند…

ادامه »

ایران وارد دوران جدیدی شده است. خون ژینا معنای حیات و نیز حیات سیاسی را برای مردم شریف مظلوم ایران عوض کرد. هر کنشگر حزبی و سیاسی اگر سکوت کند برای همیشه مقهور، مطرود و مغبون خواهد بود. نوشتن از «حجیت شرعی» در برابر «خون مظلوم» که زیره به کرمان بردن است، اما انفعال یا سکوت در برابر این رخداد بزرگ تاریخ، پایان عمر سیاسی هر اصلاح‌طلب واقعی خواهد بود…

ادامه »