تاج‌زاده در نخستین تماس از زندان اوین: در دادگاه شرکت نمی‌کنم تا دادگاه جنتی را برگزار کنند

 پس از گذشت ۱۰ روز از بازداشت مصطفی تاج‌زاده، معاون پیشین وزیر کشور و فعال سیاسی اصلاح‌طلب،  برای نخستین بار از زندان اوین با همسرش تماس گرفت.

فخرالسادات محتشمی‌پور در صفحه اینستاگرامش خبر داده که همسرش از بند ۲ الف زندان اوین با او تماس گرفته و گفته است: «قطعا در دادگاه شرکت نمی‌کنم تا دادگاه جنتی را برگزار کنند». تاج‌زاده در این مکالمه تاکید کرده است که «اگر مرا به دادگاه بردند بدان که به زور برده‌اند». اشاره آقای تاج‌زاده به شکایتی است که سال ۱۳۷۸ به عنوان رئیس ستاد انتخابات کشور، از احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان به قوه قضائیه تقدیم کرده و او را به دستبرد در انتخابات مجلس ششم متهم کرده است؛ شکایتی که هرگز به آن رسیدگی نشد.

او افزوده که هنوز «بازجویی پس نداده» و «در بازپرسی هم گفته زودتر تعیین تکلیف کنند». تاج‌زاده از همسرش خواسته «اگر گذاشتند» برایش کتاب خاطرات آنجلا مرکل، میشل اوباما و آثار مرتضی مطهری را بیاورد.

خانم محتشمی‌پور از قول همسرش گفته که حال او خوب است، مشکل جسمی ندارد و قرار است امکان تماس برقرار شود. او در پایان این یادداشت نوشته است: «متاسفانه وسط مکالمه قطع کردند و‌ فرزندان‌مان نتوانستند با پدرشان صحبت کنند».

*کلمه

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اشاره: در یادداشت‌های دوران چهار سال مجلس اول، برخی نکات و رخدادها گزارش شده که از جهاتی مهم‌اند و از جمله آن‌ها طرح پیشنهادی در ارتباط با انتخابات مجلس دوم است و می‌پندارم انتشار برخی

ادامه »

نه فاجعه، نه حماسه، این فقط یک انتخابات است! به کجا می رویم؟ کدام عملکرد ها و کدام انگیزه ها موجب وضعیت حاضر است؟

ادامه »

چهل و پنجمین سالگرد انقلاب ۵۷ فرصتی بود برای بازاندیشی‌ انتقادی گذشته؛ این مقطع، یک‌سال پس از جنبش «زن، زندگی،

ادامه »