سخن‌گوی وزارت امورخارجه: در پی گفت‌وگوی های قضایی با بلژیک، امیدواریم به‌زودی شاهد آزادی اسدالله اسدی باشیم

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، در اولین نشست رسانه‌ای خود گفت: ایران خواهان آزادی بی قید و شرط آقای اسدالله اسدی است و در این ارتباط گفت‌وگوها و مشورت‌های سیاسی با مقامات کشور بلژیک برقرار است و مشورت های نزدیکی در حوزه قضایی با بلژیک برقرار است و امیدواریم در بستر اقدامات انجام شده و پیگیری‌های صورت گرفته به زودی شاهد آزادی این دیپلمات باشیم.

هفته گذشته طرح جنجالی مبادله مجرمان با ایران در  مجلس بلژیک تصویب شد.

طرح مبادله محکومان میان ایران و بلژیک بخشی از یک لایحه قضایی است که دولت بروکسل برای تصویب به مجلس داده است. این لایحه در صورت تصویب نهایی در صحن مجلس، برای اجرا ابلاغ خواهد شد و راه را برای آزادی اسدالله اسدی، دیپلمات ایرانی زندانی در بلژیک باز خواهد کرد.

توافق بلژیک و ایران در مورد انتقال محکومان که در ١١ مارس در بروکسل بین دو کشور امضا شد، هفته گذشته در قالب لایحه‌ای توسط دولت به نمایندگان بلژیک ارائه شد. دولت همچنین خواستار تصویب فوری آن شده بود.

اسدالله اسدی، دیپلمات ۵٠ ساله ایرانی در فوریه ٢٠٢١ در بلژیک به اتهام «تلاش برای اقدام تروریستی» به ٢٠ سال زندان محکوم شد. دادگاه آنتورپ در شمال بلژیک او را به دلیل طراحی حمله با مواد منفجره به همایش مجاهدین خلق را در ٣‬٠ ژوئن ٢٠١٨‬ در نزدیکی پاریس، مجرم تشخیص داد.

*ایسنا

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دکتر بیژن عبدالکریمی جزو معدود اندیشمندان و فلسفه‌ورزانی است که اغلب تلاش می‌کند اخلاق‌مدارانه، در اندیشه‌ورزی و کنشگری‌اش، با پرهیز از رادیکالیسم و اتخاذ رویکرد بینامرزی، میان گفتمان‌های مختلف و متضاد ایرانی، نوعی سازش و

ادامه »

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در بازار ارز، قیمت‌ها در

ادامه »

«دحترِ هفت-هشت ماهه‌ای سرش را گذاشته است روی شانه‌ی چپِ مادر، سرش روی شانه‌ی راست‌ش خم شده است و پنداری

ادامه »