روزنامه کیهان از به بن‌بست رسیدن مذاکرات هسته میان ایران و ۱+۴ خبر داد. کیهان می‌گوید مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی «با انتشار دو گزارش غیرسازنده و خصمانه درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران» ادعاهای  اسرائیل را تکرار کرده است… 

به نوشته‌ی کیهان: هم‌زمان با گمانه‌زنی‌ها درخصوص به‌ بن‌بست رسیدن مذاکرات هسته‌ای بین ایران و ۱+۴ و همچنین افزایش فشار غرب علیه جمهوری اسلامی ایران، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که یک نهاد فنی، حقوقی و کارشناسی است، طبق رویه سیاسی مسبوق‌به‌سابق، با انتشار دو گزارش غیر سازنده و خصمانه درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران ادعاهای جعلی و ساختگی رژیم صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی ایران را مطرح کرد.  گزارش گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، که حاکی از خروج این نهاد از مسیر فنی است، دستمایه فضاسازی رسانه‌های غربی – به‌طور ویژه خبرگزاری انگلیسی «رویترز» – قرار گرفت و همچنین اظهارات مداخله‌جویانه برخی کشورهای غربی را به دنبال داشت.

کیهان در ادامه می‌نویسد:‌ «ادعای مقامات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه ایران در حالی مطرح شده است که ایران همیشه اعلام کرده برنامه هسته‌ای‌اش، صلح‌آمیز است. همچنین جدیدترین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در حالی منتشر شده است که مذاکرات هسته‌ای برای احیای توافق هسته‌ای پس از توقف در ماه مارس، همچنان در بن‌بست مانده است. 

به‌زعم برخی کارشناسان و تحلیلگران سیاسی، گزارش سیاسی و خصمانه آژانس که مبتنی بر داده‌های جعلی رژیم صهیونیستی است، آن‌هم در فضایی که مذاکرات هسته‌ای بین ایران و ۱+۴ به بن‌بست منتهی شده، صرفاً به‌عنوان یکی از ابزارهای فشار علیه جمهوری اسلامی ایران و در راستای امتیازگیری برجامی و شگردهای روانی و تبلیغی منتشر شده است.

بر همین اساس به نظر می‌رسد دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران باید ضمن هشیاری نسبت به تله‌گذاری غربی‌ها، بر برجسته‌سازی روند همکاری صادقانه ایران با آژانس متمرکز شود و ضمن اعتبارزدایی از گزارش‌های جعلی مبتنی بر داده‌های غلط صهیونیست‌ها، در همکاری با آژانس که قرار است گزارش‌هایش دستمایه تصمیمات شورای حکام قرار گیرد، بازنگری کند.»

*کیهان

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

مطالب دیگر

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته اند و اکثرا با صراحت نظرات خود را درباره ریزش شدید

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر است. همزمان با جنبش

ادامه »

شیفتگی و گرایش افراد به امواجی را  که بر عرصه فضای رسانه ای و سیاسی ظاهر می‌شوند، چگونه می‌توان توضیح

ادامه »