معاون وزیر اطلاعات  از «۲۲ پرونده کلان فساد» در یکی از مجموعه‌های بزرگ وزارت کار خبر داد. به گفته‌ی رئیس سازمان حراست کل کشور «در سه ماه اخیر  همه گلوگاه های فساد در مجموعه‌های وزارتخانه‌ها» شناسایی شده است‌.

سیدحسین حجتی» امروز (شنبه ) در آیین تودیع و معارفه رئیس جدید مرکز حراست و مشاور ستاد دانش بنیان و فناوری های وزیر کار با تاکید بر اینکه نباید فساد شکل گیرد، گفت: قرار نیست که امور را رها کنیم تا فساد شکل بگیرد و بعد بخواهیم برخورد کنیم، بلکه باید با شناسایی گلوگاه ها جلوی فساد گرفته شود.

وی ادامه‌داد: مبارزه بی امان با فساد یکی از اساسی‌ترین رویکردها در حراست کل است که به دنبال آن هستیم.

معاون وزیر اطلاعات بیان‌داشت: صیانت از دارایی های مادی و معنوی مردم در وزارت کار شامل صندوق ها، شرکت ها و هلدینگ هاست، در همین راستا بحث حق الناس نباید در وزارت کار حقی ضایع شود و در بحث حق نظام، نباید حقی از نظام ضایع شود که این امر در ابعاد مختلف فساد است.

حجتی افزود: گام بزرگی در این دولت در وزارتخانه کار برداشته شده است، ۴۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید در شستا انجام می شود که کار بسیار بزرگی است.

وی با اشاره به اقدامات دولت سیزدهم در حوزه تامین اجتماعی و شستا گفت: هر دولتی که می آمد، تیغی به سرمایه های شستا می زد، برای نخستین بار در دولت سیزدهم بعد از ۴۳ سال از انقلاب از حدود ۴۰۰ هزار میلیارد تومان بدهی، ۹۰ هزار میلیاد تومان از بدهی های مجموعه تامین اجتماعی پرداخت می‌شود و این روند در سال های آینده ادامه خواهد داشت.

*ایرنا

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

مطالب دیگر

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و تهدیدهای نوین، هم بازارها را به حرکت درآورده و هم موجب

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

رضا شاه در عمل یک رئیس جمهور مادام العمر در سرمشق اقتدارگرایانه بود. او هیچ ویژگی متعارف یک پادشاه را نداشت.تمام وقت خود را صرف اداره کشور می‌کرد. تفریح و فراغت پادشاه و سپردن امور اجرایی کشور به دیوان برای رضا شاه چندان معنا نداشت. در دوران حکمرانی او

ادامه »