شش نفر از آمران حمله به علی مطهری با قرار تامینی آزاد شدند

زیتون– مصطفی ترک همدانی، وکیل علی مطهری، خبر داد که شش نفر از «آمرین» حمله به علی مطهری در شیراز، پس از مراجعه به دادسرا، ادعا کردند که که دستور ممانعت از ورود نائب رییس مجلس به شیراز را نداده بودند.
ترک همدانی به ایلنا گفت: «شش نفر از آمرین حمله به علی مطهری در شیراز به دادسرای نظامی شیراز احضار شدند و ادعا می‌کنند که به کسانی که به علی مطهری در شیراز حمله کرده بودند دستور ممانعت از ورود او به شیراز را نداده بودند فقط دستور داده بودند که آن افراد در محل تجمع کنند.»
به گفته وکیل علی مطهری، این شش نفر گفته‌اند که «دستور خود را از یک فرد ناشناس از تلفنی مخصوص دریافت کرده‌ و به آنها دستور داده شده بود که در صحنه حضور یابند». تعدادی از آن‌ها هم «گفتند شورای تامین استان مصوبه‌ای در این رابطه داشته است اما بعد از پیگیری، کذب این ادعا مشخص شد.»
این شش نفر در حال حاضر با قرار آزاد هستند.
علی مطهری اسفندماه سال ۹۳ برای سخنرانی به شهر شیراز رفت، اما در فاصله بین فرودگاه شیراز تا دانشگاه خودروی حامل او از سوی عده ای مورد حمله قرار گرفت. در نهایت سخنرانی لغو و مطهری به تهران بازگشت.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

به سرکوب‌گران مستبد امروز ایران می‌گویم تیر اندازی به سوی مردم معترض جنایت است. تفنگ‌های خود را زمین بگذارید به مردم بپیوندید. اگر چنین جرأت و جسارتی در خود نمی‌بینید لا‌اقل از فرمان مافوق خود تمرد و از دستور آنان سرپیچی کنیم. بدانید در مقابل مردم که صاحبان این کشورند، ایستادن و به گلوله‌بستن آنان عاقبت سوء و بسیار نکبت‌باری برایتان خواهد داشت. این نظام اصلاح‌ناپذیر دیر یا زود سقوط می‌کند…

ادامه »

ایران وارد دوران جدیدی شده است. خون ژینا معنای حیات و نیز حیات سیاسی را برای مردم شریف مظلوم ایران عوض کرد. هر کنشگر حزبی و سیاسی اگر سکوت کند برای همیشه مقهور، مطرود و مغبون خواهد بود. نوشتن از «حجیت شرعی» در برابر «خون مظلوم» که زیره به کرمان بردن است، اما انفعال یا سکوت در برابر این رخداد بزرگ تاریخ، پایان عمر سیاسی هر اصلاح‌طلب واقعی خواهد بود…

ادامه »

در این فضای تب‌آلود جامعه ایران و در این روزهای خشم و خروش و آتش و خون و سرکوب در

ادامه »