۸ ملوان ایرانی آزاد شدند

زیتون- علیم یارمحمدی، نماینده مردم زاهدان، از آزادی ۸ ملوان باقی‌مانده در دست دزدان دریایی سومالی خبر داد.
او به خبرگزاری فارس گفت که ملوانان ایرانی اکنون در سفارت ایران در سنگال هستند.
در فروردین ماه سال ۱۳۹۴، بیست و یک صیاد و ملوان اهل استان سیستان و بلوچستان در حال بازگشت از صیدی دوماهه در آب‌های آزاد مورد حمله یک گروه از دزدان دریایی سومالیایی قرار گرفتند. دزدان، همه‌ی ۲۱ خدمه را به همراه لنج ربوده و به کشور سومالی منتقل کردند.
در طی حدود دو سال گذشته٬ ۸ نفر از این افراد به دلیل وضعیت نامناسب بهداشتی و خوراکی جان خود را از دست دادند. ۴ نفر از آن‌ها در همان ابتدا به کمک دولت سومالی موفق به فرار شدند و ۱ نفر دیگر هم به تنهایی از دست دزدان دریایی گریخت.
دزدان دریایی برای آزادی صیادان اسیر، طلب هزاران دلار پول کرده بودند.
نماینده مردم زاهدان توضیحی در مورد پرداخت یا عدم پرداخت این مبلغ نداده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »