از تلاش‌های هاشمی برای رفع حصر خبر ندارم

محمد هاشمی: روحانی نتوانسته نظر بزرگان نظام درباره رفع حصر را جلب کند

زیتون– محمدهاشمی، برادر اکبر هاشمی رفسنجانی، گفت حسن روحانی تاکنون قادر نبوده «نظر مسئولین و بزرگان نظام» را جلب کند تا «حصر شکسته و ممنوع التصویری خاتمی» برطرف شود.
محمد هاشمی در مصاحبه با ایلنا گفت خبر ندارد که آیا هاشمی‌رفسنجانی پیش از مرگ درباره رفع حصر اقدامی انجام داده است یا خیر.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به این‌که «مسئولیت‌های یک رییس جمهور محدود به حوزه اختیارات اوست»، گفت مسایلی مانند «رفع حصر» در «حوزه اختیارات رییس‌جمهوری» نیست و روحانی «برای تحقق برخی از وعده‌های خود باید با دیگر قوا وارد مذاکره شود».
محمد هاشمی در پاسخ به این سوال که اگر حسن روحانی «اختیار نداشت، چرا وعده داد»، پاسخ داد: «اگر کسی برای رفع حصر وعده‌ای را می‌دهد با این امید است که شاید در آینده بتواند با مسئولین ذی ربط به نتیجه برسد که این مساله دو حالت دارد یا موفق می‌شود و یا نمی‌شود.» او اضافه کرد رییس‌جمهوری «با وظایفش آشناست» و به همین دلیل «باید وعده‌هایی را به مردم بدهد که بتواند جامع عمل به آن‌ها بپوشاند و مطمئن باشد که ضمانت اجرایی این وعده‌ها وجود دارد.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

از تلاش‌های هاشمی برای رفع حصر خبر ندارم

پوشش زنان و حجاب آنان بیش از یک سده است که به موضوعی چالش‌برانگیزی در جامعه ایرانی تبدیل شده است، چه آن زمان که در دوران پهلوی اول با زور چادر را از سر زنان

ادامه »

علمای مذهبی همواره در کنار شاهان و امیران و وزیران بوده و به طور کلی خود ستونی استوار و اثرگذار از بنای هیئت حاکمه بوده‌اند. برای آنان دفاع و حمایت از تنها کشور شیعی و تنها سلطان جعفری مذهب یک ضرورت مهم شرعی و اخلاقی بوده است…

ادامه »

این یادداشت می‌کوشد پاسخ دهد که در ایران چه خبر است؟ اعتراض‌های اخیر چه تفاوتی با اعتراض‌های پیشین دارد؟ آیا

ادامه »