نمی دانم این عذرخواهی به چه معناست

شیرین عبادی، برنده جایزه نوبل

نه تنها افکار عمومی از عذرخواهی ایشان راضی نشد بلکه این عذرخواهی مانند نمکی بود که بر دل رنج دیدگان ریخته شد.

آقای مرتضوی در زمانی که دادستان تهران بودند مرتکب  تخلفات عدیده‌ای شدند. از جمله من می توانم به قتل موکل خودم خانم زهرا کاظمی، روزنامه نگار کانادایی ایرانی اشاره کنم. می توانم اشاره کنم به کسانی که در کهریزک، مظلومانه جان خودشان را در راه انتخابات آزادی که می خواستند از دست دادند.

می توانم از خیل خبرنگارانی که به دست ایشان روانه زندان شدند نام ببرم. می توانم از بسته شدن فله ای روزنامه ها و مطبوعات نام ببرم.

تخلفات ایشان به عنوان دادستان پیشین تهران منحصر به آنچه که من گفتم نیست بلکه اگر قرار برشمردن این تخلفات بود مثنوی هفتاد من کاغذ می شد.

پس از این که مرتضوی به خاطر فشار افکار عمومی از پست دادستانی کنار گذاشته شد یک پست نان و آب دارتری هم به ایشان تعلق گرفت که در آن پست، تخلفات مالی بسیاری مرتکب شدند و در حال حاضر من نمی فهمم که این عذرخواهی به چه معنایی است؟

امیدوارم که روزی ما از یک قوه قضاییه مستقل برخوردار شویم که با افرادی مانند مرتضوی که خود را بالاتر از قانون می پندارند برخورد قانونی شود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

انتخاب «حمزه یوسف»، مسلمان فعال پاکستانی به نخست‌وزیری اسکاتلند، یعنی سپردن رهبری سیاسی کشوری اروپایی به فرزند یک مهاجرِاستعمارزده ، تجربه درخشانی است از دموکراسی و تفکیک نهاد دین از نهاد دولت و در عین

ادامه »

میانجی‌گری چین  میان عربستان سعودی و ایران از یک سال پیش با عربستان سعودی به بحث گذاشته شده بود. معلوم نیست کدام کشور این

ادامه »

صداهای قومیت‌گرایانه در ماه‌های اخیر بیشتر از همیشه شنیده می‌شود؛ صداهایی که رسانه‌ها و سیاست‌های معینی آن را بازتاب می‌دهند

ادامه »