تاسف دادستان کل کشور از عدم اجرای حدود الهی در ایران

زیتون– محمدجعفر منتظری٬ دادستان کل کشور٬ از این که جمهوری اسلامی به دلیل جلوگیری از محکومیت حقوق بشری در مجامع بین‌المللی دست از اجرای «برخی از حدود الهی» کشیده از این اقدام ابراز تاسف کرد.

دادستان کل کشور امروز (چهارشنبه) در همایش معاونان و رؤسای اداره‌های مبارزه با سرقت پلیس آگاهی٬ گفت که بر اساس قرآن، «خداوند رحمان و رحیم قاطعانه فرموده هر زن و مردی که دست به سرقت بزنند، در صورتی که واجد شرایط احصاء شده در فقه باشند، باید دست‌شان را قطع کرد.»

منتظری یکی از «اشتباهات» جمهوری اسلامی را «ترس از جوسازی تحت عنوان حقوق بشر» عنوان کرده و افزود به ما می‌گویند «شما با سارق با خشونت رفتار می‌کنید.»

او اضافه کرد: «متأسفانه به لحاظ این که از باب مسائل حقوق بشری در سازمان ملل مورد محکومیت واقع نشویم از اجرای برخی از حدود الهی دست می‌کشیم.»

دادستان کل کشور با اعلام افزایش میزان سرقت در ایران در ۹ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته گفت:‌ «مردم معصوم که نیستند؛ آنهایی که تحت فشار اقتصادی و در فقر قرار می‌گیرند، چه بسا متدین باشند و دین هم داشته باشند.»

او افزود: «وقتی فشار زیاد می‌شود و وقتی نمی‌توانند نیازهای ضروری را تأمین کنند این فتیله تدین و اعتقادات مذهبی پایین کشیده می‌شود و می‌رود به سمت سرقت و دست‌اندازی به اموال مردم تا نیاز خود را تأمین کنند.»

جمهوری اسلامی بارها اعلام کرده‌ است که تسلیم «فشارهای» حقوق بشری غرب نمی‌شوند و قوانین قضایی و کیفری اسلامی را اجرا می‌کنند.

دستگاه قضایی ایران پیشتر بارها مجرمانی را به دلیل سرقت به قطع ید محکوم می‌کرد و این احکام را در ملاء عام به اجرا می‌گذاشت، اقدامی که سال‌ها انتقادهای بسیاری در پی داشت.

اما چندی است که علاوه بر کاهش میزان قطع ید و اجرای حکم سنگسار در ایران، میزان صدور حکم اعدام به‌ویژه برای قاچاقچیان مواد مخدر در ایران نیز به طور محسوسی رو به کاهش گذاشته است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

4 پاسخ

 1. تاسف برای آن همه فساد قالیباف در شهرداری نیست. بهمین دلیل تا شهردار بعدی قسمتی از آن فسادهای نجومی را افشا کرد حاج آقا دادستان چنان او را تهدید کرد که فوری استعفا داد ! صدای شردار بعدی در نیامد !
  به این می گویند حدود الهی !

 2. حسرت لذت اجرای تام و تمام حدود اسلامی بر دل آخوندها ماند ، از جمله گردن زدن ۸۰۰ نفر در یک روز بر دل امام راحل عظیم الشان که در یکی از سخنرانیها با حسرت به روایت جعلی گردن زدن ۸۰۰ نفر از طرف مولا علی اشاره کرد !

 3. چرا حدود الهی برای قالیباف و مانند او اجرا نمیشود؟ خلاف ها و خیانتهای نجومی قالیباف در شهرداری تهران در زمان دادستانی همین آقای منتظری رخ میداد. شهردار بعدی که آمد، مقداری را که افشا کرد آقای دادستان کل امان نداد و چنان تهدیدی کرد که شهردار استعفا داد و بعدی هم حرفی از آن همه فساد نزد !
  این است که سخن از احکام و حدود الهی و اینگونه عنوانها دروغ و نیرنگ است و هیچ ارزشی جز برای منافع آخوندها و حکومتشان ندارد.

 4. این جناب دادستان مورد خوبی است برای بررسی.
  کمی پیشتر قسم‌جلاله خورد که برخورد قضایی انتظامی با حجاب بی فایده و بی نتیجه است.
  این بار هم سخنانی گفته که مفهوم مخالفش می شود:
  ۱- فشار خارجی، تأثیرگذار است؛
  ۲- اجرای احکام الهی را اگرچه به گمان این حضرات ابدی و ازلی هستند، می شود بنا به دلایلی متوقف کرد؛
  ۳- بی عرضگی سیستم و ترس از اعتراض مردم، حاکمان را وادار به مصلحت سنجی می کند و دنبال مقصر خارجی می گردند؛
  ۴- اروپا و‌نظم جهانی در تغییر عملکرد حکومت موفقند
  و…

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در بازار ارز، قیمت‌ها در بازار کالا و خدمات هم جهش پیدا می‌کند؟ چنین پدیده‌ای ناشی

ادامه »

«دحترِ هفت-هشت ماهه‌ای سرش را گذاشته است روی شانه‌ی چپِ مادر، سرش روی شانه‌ی راست‌ش خم شده است و پنداری خوابیده است. دخترِ هشت

ادامه »

در طول دورانی که خامنه‌ای رهبری جمهوری اسلامی را در دست گرفته است ایران رو به ویرانی رفته و جمهوری

ادامه »