فشار سیاسی و لابی‌گری برای بررسی صلاحیت نامزدهای شورا

زیتون- علیرضا رحیمی، رییس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان تهران، خبر از «فشارهای سیاسی و لابی‌گری‌ها» برای رد صلاحیت برخی از تایید شدگان و تایید برخی از رد صلاحیت شدگان داد.

رحیمی به ایسنا گفت: «در ده روز گذشته و به خصوص سه روز اخیر فشارهایی سیاسی و لابی‌گیری‌هایی برای تاثیرگذاری در هیات نظارت استان تهران انجام شد که علیرغم تمامی این فشارها، جوسازی‌ها و بداخلاقی ها، هیات نظارت بررسی صلاحیت‌های داوطلبان رد صلاحیت شده در هیات‌های اجرایی و نظارت شهرستان و بخش‌های تهران را براساس مر قانون، چارچوب و موازین قانونی انجام داد.»

رییس هیات عالی نظارت بر انتخابات اضافه کرد: «در همین راستا شاهد فشارهای سیاسی و لابی‌های به شدت زیادی به خصوص برای هفت عضو شورای شهر فعلی تهران که رد صلاحیت شده بودند از سوی مدافعان و مخالفان آنها بودیم.» او گفت جلسه‌ای برای شنیدن توضیحات هفت عضو شورای شهر فعلی که رد صلاحیت شده ‌اند، برگزار شده است.

رحیمی با رد این مساله که «بررسی صلاحیت‌ها بر مبنای سلایق سیاسی انجام شده است»، گفت: «بررسی صلاحیت‌ها براساس چارچوب قانون انجام گرفته و اصل بر برائت بوده است. نگاه سیاسی به داوطلبان و جود نداشته و حتی در مواردی که افراد سابقه سیاسی خود را ذکر کرده بوده‌اند نیز این موضوع مورد توجه قرار نگرفته است».

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. وقوع دعوا و اختلاف نظر سیاسی و جناحی و له و علیه در همه ی دموکراسی ها و شبه دموکراسی ها وجود دارد.
    بایستی احزابی جاندار و با مرام و اصول در صحنه ی سیاسی ایران شکل گیرد و با شناخت و رعایت قواعد بازی و واقعیت های روی زمین، اوضاع را بسمت بهبودی ببرد.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

به سرکوب‌گران مستبد امروز ایران می‌گویم تیر اندازی به سوی مردم معترض جنایت است. تفنگ‌های خود را زمین بگذارید به مردم بپیوندید. اگر چنین جرأت و جسارتی در خود نمی‌بینید لا‌اقل از فرمان مافوق خود تمرد و از دستور آنان سرپیچی کنیم. بدانید در مقابل مردم که صاحبان این کشورند، ایستادن و به گلوله‌بستن آنان عاقبت سوء و بسیار نکبت‌باری برایتان خواهد داشت. این نظام اصلاح‌ناپذیر دیر یا زود سقوط می‌کند…

ادامه »

ایران وارد دوران جدیدی شده است. خون ژینا معنای حیات و نیز حیات سیاسی را برای مردم شریف مظلوم ایران عوض کرد. هر کنشگر حزبی و سیاسی اگر سکوت کند برای همیشه مقهور، مطرود و مغبون خواهد بود. نوشتن از «حجیت شرعی» در برابر «خون مظلوم» که زیره به کرمان بردن است، اما انفعال یا سکوت در برابر این رخداد بزرگ تاریخ، پایان عمر سیاسی هر اصلاح‌طلب واقعی خواهد بود…

ادامه »

در این فضای تب‌آلود جامعه ایران و در این روزهای خشم و خروش و آتش و خون و سرکوب در

ادامه »