حسن روحانی: همه شهروندان ایران باید از حقوق شهروندی بهره‌مند شوند

زیتون– حسن روحانی، رییس جمهوری، خبر داد که از منشور حقوق شهروندی تا پیش از پایان ماه جاری (آذر ماه) رونمایی می‌شود.

به گزارش ایسنا، روحانی دیدار با «جمعی از علمای اهل سنت» گفت «هر که شهروند ایران است» فارغ از «مذهب، قومیت، محل زیست و نوع شغل» باید از «حقوق شهروندی بهره‌مند شود».

روحانی با اشاره به این‌که در «کشورهایی که تنوع قومی یا مذهبی داشته‌اند» دو دیدگاه «اقتدارگرایانه مرکزیت» و «فرصت و مزیت حضور اقوام و مذاهب» وجود دارد، گفت در جمهوری اسلامی به «اقوام و مذاهب و تنوع‌های مختلف قومی؛ حتی فرهنگ‌های کوچک، و خرده فرهنگ‌ها زیر لوای فرهنگ بلند اسلامیت و ایرانیت به عنوان فرصت و نه تهدید» نگاه می‌شود.

رییس جمهوری اضافه کرد: «مناطق مرزی جدای از مساله قومیت و مذهب دارای مشکلاتی هستند. مناطق مرزی ما نسبت به مرکزیت از تعادل برخوردار نیستند که باید این تعادل ایجاد شود. و طرح‌های بزرگ عمرانی، در مناطق بزرگ مرزی اجرا شود که استفاده‌اش برای کل کشور خواهد بود.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

طنین صدای “زن، زندگی، آزادی” و ماندگاری اعتراضات گسترده بی سابقه در ایران که وارد هفته نهم خود شده، همگان را در ایران و جهان غافلگیر کرده است. مایه شگفتی بزرگتر، اینکه برخلاف همه احتمالات،

ادامه »

حالا کسی دربارۀ ضرورت حجاب اجباری گلو پاره نمی‌کند. کسی در اعتراض به بدحجابی و بی‌حجابی کفن‌ نمی‌پوشد و امت حزب‌الله به خیابان نمی‌آید. چون حکومت بود و هست که همۀ این دعواها را درست می‌کرد و می‌کند. افسارِ حکمِ شرع، دست حکومت بوده و هست. به مصلحت باشد، متوقفش می‌کند…

ادامه »

از زمان آغاز روند مدرنیزاسیون در ایران توسط رضاشاه، یکسان‌سازی در پوشش و لباس و کشف حجاب تبدیل به ابزاری

ادامه »