زیتون- پارلمان بلغارستان روزگذشته (جمعه) طرح ممنوعیت پوشش کامل صورت برای زنان در ملاعام را تصویب کرد. بر اساس قانون جدید، پوشش کامل و یا قسمتی از صورت در ملاعام به غیر از مواقع بیماری و یا الزامات شغلی ممنوع است. مساجد از این قانون مستثنی هستند. images
به گزارش خبرگزاری فرانسه، در صورت سرپیچی از قانون جدید برای بار نخست جریمه‌ای ای معادل ۱۰۰ یورو و برای دفعه‌های بعد ۷۵۰ تا ۸۰۰ یورو در نظر گرفته شده است.
سوئیس نیز پیشتر قانونی تصویب کرده بود که بر اساس آن زنانی که از این پوشش استفاده کنند را تا ۱۰ هزار دلار جریمه خواهد کرد.
پس از آنکه یک کمیته محلی در شهر تیسینو سوئیس در بخش ایتالیایی زبان آن با جمع کردن بیش از ۱۱ هزار امضا که ۱۰ هزار امضا بیش از رقم مورد نیاز برای راه اندازی یک همه پرسی بود، خواستار برگزاری همه پرسی برای منع روبنده شد، اینک این قانون پذیرفته و به اجرا در خواهد آمد.
طرح این قانون در سال ۲۰۱۳ با مخالفت‌هایی نیز روبرو بوده است اما در نهایت این طرح در بخش تیسینو واقع در جنوب سوئیس اجرایی شده است. نمایندگان حزب راست سوئیس می‌گویند که در جامعه‌ای که ناامنی در خیابان‌ها رو به افزایش است، چهره افراد باید مشخص باشد. بنابراین نباید اجازه داد که زنان مسلمان چهره خود را بپوشانند.

بازگشت به صفحه اول