محمد خاتمی: هیچ کس در فکر انتقام نیست، به رفع حصر کمک کنیم

زیتون- محمد خاتمی با اشاره به رویکردهای اصلاح طلبانه از جمله «احترام به مردم»، «دفاع از حقوق مردم»، «دفاع از فضای باز و آزاد سیاسی» در مقابل جوهای امنیتی، «دفاع از توسعه‏ و رشد کشور»، «دفاع از روابط معقول با دنیا با حفظ اصول» تاکید کرد که «اصلاح طلبی از هویت خودش برنمی گردد» و این رویکردها را نادیده نمی گیرد. khatami
او که در دیدار با فرهنگیان و اعضای انجمن اسلامی معلمان، سخن می گفت، افزود: بی تردید و بدون تعارف از آزادی مردم و آزادی رای مردم دفاع می‏ کنیم، این رویکرد ماست.
رییس دولت اصلاحات در ادامه توصیه کرد: «از این عقلانیت استفاده کنید و به سوی آینده ‏ی بهتر گام بردارید. ما به سوی همگرایی بیشتر در جامعه مان باید برویم، اگر گفته می‏ شود که فضای امنیتی تبدیل به فضای سیاسی شود و سخت گیری‏ ها کاهش یابد و زدن و محدود و محصور کردن و جلب کردن برداشته شود همه با توجه به این عقلانیت و همگرایی جامعه گفته می شود و برآیند کار به نفع نظام و کشور است.»
به گفته او ممکن است در مورد «رفع حصر» یا «بازتر شدن فضای سیاسی» بزرگان از جمله رهبری دغدغه ‏ها و نگرانی‏ هایی داشته باشند. خاتمی مرتفع کردن این نگرانی ها را وظیفه اصلاح طلبان دانست و گفت: «ما باید برویم و این نگرانی ها را گوش بدهیم و صحبت کنیم و به رفع آنها کمک کنیم و انجمن هایی مثل شما با آن سابقه ‏ای که دارید می توانند در این مساله ورود کنند.»
رییس جمهوری اصلاحات تاکید کرد: «بنده به ضرس قاطع می‏گویم هیچ کس در فکر انتقام گیری نیست، کسانی که در حصر و حبس هستند اگر بیایند بیرون نمی ‏خواهند انتقام گیری کنند اما جامعه ما آرام می‏ شود و رو به سوی آینده خواهد داشت.»

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. اینکه از یک تشکیلاتی که زیر ضربه است می‌خواهد کاری برای رفع حصر بکنند خیلی جالب است.
    خاتمی شهامت هیچ کاری را ندارد. گاهی یواشکی به نعل و به میخ می‌زند.
    جالب است در دوران وزارتش در ارشاد، کودکانه بر سر ممنوعیت ویدیو پافشاری کرد بسیاری را به کنج زندان فرستاد و….بزرگترین کارش که انصافاً ارزشمند بود علنی کردن پرونده قتل‌های زنجیره‌ای بود… اما ایشان دیگر عنصر تأثیرگذاری نیستند. فقط نجیب ماندن برایشان خیلی مهم است!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

جریان شناسی سیاسی در آستانه آغاز ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران با مرگ ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، قرار است طی چهار روز آینده ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران آغاز شود. این

ادامه »

اگر مجموعه ابهامات و تناقضات بی‌شمار و عیان «سانحه» سقوط هلیکوپتر حامل رییسی و امیرعبدالهیان، بیانگر واقعیت ماجرا باشد و عملاً طرح ترور و

ادامه »

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش

ادامه »