صدور قرار مجرمیت برای محمدرضا خاتمی

زیتون- محمدرضا خاتمی امروز خبر از احضارش به شعبه دوم بازپرسی دادسرای دادگاه انقلاب داد.
او به ایلنا گفت که هفته گذشته پیامی از یک منبع ناشناس روی پیغام‌گیر تلفن همراهش ضبط شده مبنی بر اینکه باید به «شعبه ۲۶ دادگاه مراجعه کند.» نایب رییس مجلس ششم در ادامه توضیح داد: «با توجه به اینکه چنین روندی قانونی نبود و شماره‌ای روی تلفن همراه نبود تا روند احضار را پیگیری کند به دادگاه نرفته است.»images (1)
روز ۳۰ مرداد «زیتون» خبر احضار محمدرضا خاتمی به دادسرای شهید مقدس اوین را منتشر کرده بود. احضاری که علت آن مشخص نبود. اما به گفته خاتمی وکیل او در مورد این احضار جدید به دادگاه مراجعه کرد و دلیل احضار مشخص شده.
نایب رییس مجلس ششم در مورد علت احضارش به دادگاه افزود: «ظاهرا برای یک پرونده در دادسرای انقلاب قرار مجرمیت صادر شده که به این شعبه ارجاع شده و احتمالا یک روند محاکه در جریان باشد، اما با توجه به اینکه این کیفرخواست را به وکیل بنده ندادند، روز چهارشنبه به دادگاه مراجعه می‌کنیم تا کیفرخواست را بررسی کنیم.»
دبیر کل اسبق حزب مشارکت در پایان گفت: «پیش از این نیز پرونده‌هایی درباره من در جریان بوده اما با توجه به اینکه بعضی از دوستان که قبلا در جبهه مشارکت ایران اسلامی فعالیت می‌کردیم، احضار شده‌ایم احتمالا موضوع مربوط به فعالیت‌های این حزب باشد اما الان نمی‌توانم دقیقا موضوع احضار چیست؟»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. نترس سید! تو که کاری نکردی. نه جدی پی گیر حصر بودی، نه حتی در حد شوخی پیگیر مطالبات معلمان، کارگران، پرستاران و سایر محرومان بودی، نه مثلا در رابطه با فیش های حقوقی صدایی ازت در اومد و در رابطه با قتل عام ۶۷ که شاید موافق هم باشی چرا که آمر و عامل از اقوام بودند. پس گناهت احتمالا درخواست پالوده خوری با حاکمیت باشه. میبرنت که دیگه فیلم “تکرار می کنم …” تو فامیلتون راه نیندازن شب انتخاباتی. نگران نباش!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

اشاره: در یادداشت‌های دوران چهار سال مجلس اول، برخی نکات و رخدادها گزارش شده که از جهاتی مهم‌اند و از جمله آن‌ها طرح پیشنهادی در ارتباط با انتخابات مجلس دوم است و می‌پندارم انتشار برخی

ادامه »

نه فاجعه، نه حماسه، این فقط یک انتخابات است! به کجا می رویم؟ کدام عملکرد ها و کدام انگیزه ها موجب وضعیت حاضر است؟

ادامه »

چهل و پنجمین سالگرد انقلاب ۵۷ فرصتی بود برای بازاندیشی‌ انتقادی گذشته؛ این مقطع، یک‌سال پس از جنبش «زن، زندگی،

ادامه »