صدور قرار مجرمیت برای محمدرضا خاتمی

زیتون- محمدرضا خاتمی امروز خبر از احضارش به شعبه دوم بازپرسی دادسرای دادگاه انقلاب داد.
او به ایلنا گفت که هفته گذشته پیامی از یک منبع ناشناس روی پیغام‌گیر تلفن همراهش ضبط شده مبنی بر اینکه باید به «شعبه ۲۶ دادگاه مراجعه کند.» نایب رییس مجلس ششم در ادامه توضیح داد: «با توجه به اینکه چنین روندی قانونی نبود و شماره‌ای روی تلفن همراه نبود تا روند احضار را پیگیری کند به دادگاه نرفته است.»images (1)
روز ۳۰ مرداد «زیتون» خبر احضار محمدرضا خاتمی به دادسرای شهید مقدس اوین را منتشر کرده بود. احضاری که علت آن مشخص نبود. اما به گفته خاتمی وکیل او در مورد این احضار جدید به دادگاه مراجعه کرد و دلیل احضار مشخص شده.
نایب رییس مجلس ششم در مورد علت احضارش به دادگاه افزود: «ظاهرا برای یک پرونده در دادسرای انقلاب قرار مجرمیت صادر شده که به این شعبه ارجاع شده و احتمالا یک روند محاکه در جریان باشد، اما با توجه به اینکه این کیفرخواست را به وکیل بنده ندادند، روز چهارشنبه به دادگاه مراجعه می‌کنیم تا کیفرخواست را بررسی کنیم.»
دبیر کل اسبق حزب مشارکت در پایان گفت: «پیش از این نیز پرونده‌هایی درباره من در جریان بوده اما با توجه به اینکه بعضی از دوستان که قبلا در جبهه مشارکت ایران اسلامی فعالیت می‌کردیم، احضار شده‌ایم احتمالا موضوع مربوط به فعالیت‌های این حزب باشد اما الان نمی‌توانم دقیقا موضوع احضار چیست؟»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. نترس سید! تو که کاری نکردی. نه جدی پی گیر حصر بودی، نه حتی در حد شوخی پیگیر مطالبات معلمان، کارگران، پرستاران و سایر محرومان بودی، نه مثلا در رابطه با فیش های حقوقی صدایی ازت در اومد و در رابطه با قتل عام ۶۷ که شاید موافق هم باشی چرا که آمر و عامل از اقوام بودند. پس گناهت احتمالا درخواست پالوده خوری با حاکمیت باشه. میبرنت که دیگه فیلم “تکرار می کنم …” تو فامیلتون راه نیندازن شب انتخاباتی. نگران نباش!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

هر تحولی در آینده ایران ناظر به برخورد با دستگاه سرکوب است و نه شخص رهبر دوم که ویترین و نماد مشروعیت‌بخش بدان است. شعارهای هوشمندانه مردم در نفی دیکتاتوری که در شعار «مرگ بر دیکتاتور» تبلور یافته است، دقیقاً ناظر به همین ساختار سرکوب است و نه شخص

ادامه »

آری ای پیامبر بزرگ! آن‌چه عرض شد گوشه ناچیزی از تحریف دینی است که قرار بود پیام رستگاری و شکوفایی باشد اما به دلیل برداشت‌های کج شخصی به قفسی مبدل شده که دست کم در ایران ۸۰ میلیون انسان در آن اسیرند. حال شما بفرمایید ، آیا ما باید در سوگ غمناک رحلت شما ناله سر دهیم ؟ یا شما باید به زندگی دردآوری که ما بدان مبتلا شده ایم اشک بریزید؟…

ادامه »

به سرکوب‌گران مستبد امروز ایران می‌گویم تیر اندازی به سوی مردم معترض جنایت است. تفنگ‌های خود را زمین بگذارید به مردم بپیوندید. اگر چنین جرأت و جسارتی در خود نمی‌بینید لا‌اقل از فرمان مافوق خود تمرد و از دستور آنان سرپیچی کنیم. بدانید در مقابل مردم که صاحبان این کشورند، ایستادن و به گلوله‌بستن آنان عاقبت سوء و بسیار نکبت‌باری برایتان خواهد داشت. این نظام اصلاح‌ناپذیر دیر یا زود سقوط می‌کند…

ادامه »