با شکایت خانواده روح المینی

پرونده کهریزک دوباره به جریان افتاد

زیتون- با اعتراض خانواده محسن روح‌الامینی به رای دادگاه درباره سعید مرتضوی، برای بررسی مجدد این پرونده تعیین وقت شد. خانواده روح الامینی خواسته بودند تا برای رسیدگی به اتهام های دادستان سابق تهران در پرونده کهریزک وقت جداگانه‌، مجزا از پرونده تامین اجتماعی، تعیین شود. بررسی مجدد این پرونده فردا، نهم شهریور، آغاز خواهد شد. 4841989_480
مجید طاهری، وکیل خانواده محسن روح‌الامینی، از کشته‌شدگان وقایع پس از انتخابات سال ۸۸ که در بازداشتگاه کهریزک جان باخت، در این رابطه به روزنامه شرق گفت که به دنبال اعتراض به تبرئه سعید مرتضوی، پرونده او به شعبه ٣٨ دیوان‌ عالی رفته است و در آنجا به استناد قانون جدید آیین دادرسی، رسیدگی به پرونده را در صلاحیت دادگاه تجدیدنظر استان دانسته‌اند و برای همین پرونده به شعبه ٢٢ دادگاه تجدید نظر استان ارجاع شده است.
پیش از این شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست محمدرضا محمدی کشکولی، پس از برگزاری چندین جلسه دادگاه، مرتضوی را از اتهام معاونت در قتل عمد تبرئه کرده بود. اگرچه مرتضوی در رابطه با پرونده تامین اجتماعی به رد مال به مبلغ ۴۶میلیون تومان و یک سال حبس که شش ماه آن تعلیقی‌ست، محکوم کرده است.
در مقابل سعید مرتضوی هم از کسانی که علیه او شکایت کرده‌اند، شاکی‌ست. به دنبال رسیدگی به تازه‌ترین شکایتی که از سوی او ثبت شده، برای وکیل سازمان تامین اجتماعی التزام به «قید شرف» به میزان ١۵میلیون تومان صادر شده است.
مرتضوی پیش از این دو بار از مصطفی ترک‌همدانی، یکی دیگر از وکلای شاکی پرونده تامین اجتماعی شکایت کرده بود. پیمان حاج محمودعطار، دیگر وکیل سازمان تامین اجتماعی پیش از این گفته بود که علت شکایت مرتضوی مصاحبه‌های ترک‌همدانی درباره پرونده‌ سازمان تامین اجتماعی بوده و اتهام او افترا و نشر اکاذیب است.

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب