شروط دادستان تهران برای اجرای کنسرت‌ها

زیتون- دادستان عمومی و انقلاب تهران با ارائه سه پیشنهاد برای اجرای کنسرت‌ها، توجه به این سه پیشنهاد را مانع از ایجاد تنش‌ در برگزاری کنسرت‌ها و لغو آن‌ها دانست. 4863ecd3d9c9accebea67e53d178d579
یکی از این سه پیشنهاد ضبط رسمی مراسم کنسرت از سوی پلیس بود. به گفته عباس جعفری دولت‌آبادی این اقدام می‌تواند در جلوگیری از مشکلات کنسرت‌ها پیشگیرانه باشد. خبرگزاری ایلنا، خبر داد که دو پیشنهاد دیگر او منوط به تضمین و تامین امنیت مراسم از سوی استاندار یا فرماندار تهران و تضمین سلامت محتوای برنامه‌ ارائه شده توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
دادستان عمومی و انقلاب تهران که در دومین نشست دادستانی تهران در حوزه‌ آسیب‌های اجتماعی سخنرانی می کرد، توجه به این سه پیشنهاد را مانع از ایجاد تنش‌ در برگزاری کنسرت‌ها و لغو آن‌ها دانست.
به گفته دولت آبادی عملیاتی کردن این سه پیشنهاد باعث می‌شود که مسؤولان در برگزاری کنسرت‌ها احساس مسؤولیت کرده، تنش‌ها فعلی از بین برود و مسؤولان به وظایف خود عمل کنند.
وی افزود کهدر صورت اجرای این پیشنهادها دادستانی تهران در صورت اجرای کنسرت با محتوای خلاف موازین اسلامی از وزیر ارشاد، و در فرض خدشه به امنیت عمومی از استاندار و فرماندار تهران توضیح خواهد خواست و عنداللزوم بجای برگزار کننده و یا سایر افراد مرتبط مسؤولان اصلی به شرح فوق مورد پرسش قرار خواهند گرفت.
دادستان عمومی و انقلاب تهران در شرایطی برگزاری کنسرت در تهران را مشروط به «ضبط برنامه توسط پلیس» و «تضمین امنیت آن توسط استاندار یا فرماندار» این شهر کرد که طبق مصوبه اخیر دولت، نیروی انتظامی از دخالت در امر کنسرت ها «خلع» شد و صدور مجوز کنسرت نیز تنها در اختیار وزارت ارشاد است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. صد رحمت به سعید مرتضوی ، او ظاهرا به قانون استناد میکرد ، هرچند که به قانون حفظ امنیت اجتماعی در مورد اراذل و اوباش برای بستن روزنامه ها ، اما این بابا حیا را خورده و آبرو را هم نمی شناسد ، تیزی به دست گرفته و سر گذر برای زندگی مردم شرط و شروط میگذارد !!
    ظاهرا ماندن به مدت چند سال در سمت دادستانی تهران حوصله اش را سر برده است ، به خوش رقصی خود سرعت داده است بی خیال چیزی به اسم قانون !!!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

به سرکوب‌گران مستبد امروز ایران می‌گویم تیر اندازی به سوی مردم معترض جنایت است. تفنگ‌های خود را زمین بگذارید به مردم بپیوندید. اگر چنین جرأت و جسارتی در خود نمی‌بینید لا‌اقل از فرمان مافوق خود تمرد و از دستور آنان سرپیچی کنیم. بدانید در مقابل مردم که صاحبان این کشورند، ایستادن و به گلوله‌بستن آنان عاقبت سوء و بسیار نکبت‌باری برایتان خواهد داشت. این نظام اصلاح‌ناپذیر دیر یا زود سقوط می‌کند…

ادامه »

ایران وارد دوران جدیدی شده است. خون ژینا معنای حیات و نیز حیات سیاسی را برای مردم شریف مظلوم ایران عوض کرد. هر کنشگر حزبی و سیاسی اگر سکوت کند برای همیشه مقهور، مطرود و مغبون خواهد بود. نوشتن از «حجیت شرعی» در برابر «خون مظلوم» که زیره به کرمان بردن است، اما انفعال یا سکوت در برابر این رخداد بزرگ تاریخ، پایان عمر سیاسی هر اصلاح‌طلب واقعی خواهد بود…

ادامه »

در این فضای تب‌آلود جامعه ایران و در این روزهای خشم و خروش و آتش و خون و سرکوب در

ادامه »