دستیار ویژه رییس‌جمهور: حصر موسوی و کروبی برای تامین امنیت عمومی مردم بوده است

زیتون– دستیار ویژه رییس‌جمهور در حقوق شهروندی مدعی شد که مسئله حصر رهبران جنبش سبز برای تامین امنیت عمومی مردم بوده است. Elham-Aminzadeh-biographya-com-3
به گفته او در موضوع حصر موسوی و کروبی و رهنورد شورای امنیت ملی تصمیم‌گیری کرده است. تصمیمی که البته از نظر الهام امین زاده «با حل شدن موضوع محدودیت‌ها نیز باید رفع شود.»
الهام امین‌‌زاده در نشست «هم‌اندیشی حقوق شهروندی» در خصوص رفع حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی و زهرا رهنورد، به عنوان یک حق شهروندی گفت: «امنیت و احساس امنیت حق شهروندی است که هم به صورت جمعی و هم به صورت فردی مورد توجه قرار گرفته است.»
دستیار رییس جمهوری در امر حقوق شهروندی  در خصوص حصر رهبران جنبش سبز، بدون اشاره به زهرا رهنورد، گفت که در مورد حصر موسوی و کروبی شورای امنیت ملی تصمیم گرفته است؛ زیرا این نهاد احساس می‌کند برای تامین حق امنیت شهروندان باید محدودیت وجود داشته باشد. او در این رابطه ادامه داد: «اما وقتی احساس امنیت عمومی مرتفع شود، محدودیت هم باید رفع شود. ما در مقام ارزیابی نیستیم که آیا امنیت مورد نظر ایجاد شده است یا خیر اما می‌دانیم که امنیت شهروندان در سطح کلان باید در نظر گرفته شود.»
دستیار ویژه رییس‌جمهوری در پایان گفت: «در این باره شورای امنیت تصمیم‌گیری کرده است و ممکن است این نهاد درباره محاکمه و رفع محدودیت و غیره تصمیم‌گیری کند.»
روز گذشته نیز نایب رییس سابق مجلس گفته بود که شرط رفع حصر تعهد میر حسین موسوی مبنی بر خودداری از فعالیت سیاسی است. باهنر تایید کرد که میر حسین موسوی چنین شرطی را برای رفع حصر نپذیرفته است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. به این میگویند دستیار امین ، رئیس جمهور میگوید شورای امنیت ملی مصوبه ای در مورد حصر نداشته است و لابد نظر دستیار این است که شکر خورده است !
    با این دستیار ویژه نباید نسبت به حفظ حقوق شهروندی امیدوار بود ؟!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

به‌خاطر محدودیت‌هایی که جمهوری اسلامی بر رسانه‌ها اعمال می‌کند، تعدادی از رسانه‌های بزرگ و پر مخاطب جریان اصلی در خارج کشور شکل گرفته‌اند. این رسانه‌ها چون در داخل کشور حضور ندارند و امکان داشتن خبرنگار

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »