اعلام آمادگی عده ای از زندانیان و فعالان مدنی-سیاسی

تلاش برای اهدای کلیه به امید کوکبی

Omid-Kokabee1زیتون- پس از انتشار خبر ابتلا امید کوکبی، فیزیک دان زندانی به سرطان کلیه، عده ای از زندانیان سیاسی سابق و فعالان مدنی-سیاسی برای اهدای کلیه به او اعلام داوطلبی کردند.

یکی از این داوطلبین به «زیتون» گفت:« امید کوکبی یکی از دانشمندان با ارزش این کشور است، شاید سالها طول بکشد تا این آب و خاک بتواند دانشمند دیگری همچون او بپروراند. در مقابل ارزشی که او برای این کشور دارد، کلیه من که هیچ، خودم من هم ارزشی ندارم.»

افرادی که برای این کار اعلام داوطلبی کرده اند، این موضوع را با خانواده کوکبی هم درمیان گذاشته اند و در تلاش هستند تا مقدمات این امر را محقق کنند. داوطلبین اهدای کلیه به کوکبی معتقد هستند « با این کار  نه تنها  به کوکبی کمک می کنند، بلکه بی اعتبار بودن احکام سیستم قضایی ایران را نشان می دهند و  از سوی دیگر یاد زندانیان سیاسی را در ذهن مردم بیدار می کنند.»

امیدکوکبی به دلیل این بیماری چند روزی در بیمارستان شهدای تجریش بستری بود، اما برای انجام عمل باید به بیمارستان سینا منتقل شود. اگرچه دادستانی تاکنون  با اعزام او به بیمارستان سینا و انجام عمل موافقت نکرده است.

یکی دیگر از این داوطلبین نیز در پاسخ به چرایی این تصمیم به «زیتون»، با یادآوری خاطراتی دوران حبسش با امید کوکبی، گفت:« امیدی که من شناختم، یکی از سالمترین و وطن پرست ترین جوانان ایرانی است. تمامی اتهاماتی که به او زده اند، غیرقابل قبول، غیرقابل قبول باور و  غیرقابل اثبات است. برای جوانی چون او، هرچه از دست مان برمی آید باید انجام بدهیم.»

نام تعدادی از داوطلبین اهدای کلیه به امید کوکبی نزد «زیتون» محفوظ است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اعلام آمادگی عده ای از زندانیان و فعالان مدنی-سیاسی

روز سه‌شنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲. دانشگاه لایدن. کنفرانس انجمن ایران‌شناسی اروپا. در پنلی درباره‌ی ادبیات فارسی، عنوان سخنرانی خانم سایه اقتصادی‌نیا چنین بود: «بلاغت در خدمت سیاست» (به انگلیسی). سخنران در ابتدای سخن‌اش از رییس

ادامه »

۱-«هویت ملی و هویت قومی در شهر معاصر ایرانی؛ مطالعه‌ی موردی نقده» عنوان پایان‌نامه‌ی کارشناسی ارشد رشته انسان‌شناسی «لیلا حسین‌زاده» است. ایشان این پایان‌نامه

ادامه »

هفتهٔ گذشته با همین رسانهٔ زیتون که همیشه “خون ژینا” را همراه بوده، گفت‌و‌گویی داشتم ، و از مهم‌ترین گزارهٔ

ادامه »