عدم پذیرش وثیقه نازک افشار از سوی صلواتی

زیتون- به رغم تهیه وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی از سوی خانواده نازک افشار، قاضی صلواتی حاضر به قبول وثیقه او نشد.

به گزارش زیتون نازک افشار، کارمند سابق بخش فرهنگی سفارت فرانسه  اسفند سال گذشته و در پی بازگشت به ایران در فرودگاه امام بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. هرچند آن زمان گفته شد بازداشت او به دلیل صدور حکم غیابی شش سال زندان است، با این حال به دلیل بیماری افشار، همان زمان قرار وثیقه برای او صادر شد.  اما از آنجایی که روند تهیه وثیقه و انجام کارهای اداری آن به دلیل شروع تعطیلات نوروز به تعویق افتاد، او ناچار شد که تعطیلات نوروز را در زندان سپری کند.

نازک افشار از بیماری خاصی رنج می برد که از عوارض آن بیهوشی های ناگهانی است. او چندین بار طی چندروز گذشته دچار حمله های بیهوشی شده و زمین خورده است.  یکی از حمله ها زمانی به او دست داده که روی یکی از پلکان های بند نسوان بود و در نتیجه بعد از بیهوش شدن، از پلکان پرت شده است.

با این حال بعد از پایان تعطیلات نوروزی زمانی که خانواده او برای ثبت وثیقه به دفتر قاضی صلواتی مراجعه کردند، او از پذیرش آنها و ضبط وثیقه و صدور نامه آزادی وی خودداری کرد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

روراست و صادق است. رُک و راست حرفش را می‌زند. و این نه از سرِ بی‌باکی که بیش‌تر اسلوبِ شخصیتی اوست که نمی‌تواند به ابهام و گنگی سخن بگوید. سربسته حرف نمی‌زند و حرف و

ادامه »

چرا پرداختن به جنبش های اجتماعی زنان  از منظر اقتصادی اهمیت دارد؟ چون توسعه جنبش های اجتماعی زنان مسئله اساسی توسعه پایدار و موزون

ادامه »

مهدی نصیری چندی قبل در مصاحبه با برنامه شصت دقیقه بی‌بی‌سی فارسی گفت: «اپوزیسیون ایران اگر می‌خواهد موفق شود باید

ادامه »